Wybierz region

Wybierz miasto

  600 milionów euro do wygrania

  Autor: (pb)

  2006-12-04, Aktualizacja: 2006-12-04 07:30 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Województwo łódzkie dostanie pieniądze z puli 600 mln euro przeznaczonych na pomoc dla regionów "poszkodowanych" przy pierwotnym podziale środków z programu ZPORR na lata 2007-2013 - zdecydowała minister rozwoju ...

  Województwo łódzkie dostanie pieniądze z puli 600 mln euro przeznaczonych na pomoc dla regionów "poszkodowanych" przy pierwotnym podziale środków z programu ZPORR na lata 2007-2013 - zdecydowała minister rozwoju regionalnego Grażyna Gęsicka.

  W wyniku zastosowania niekorzystnego dla nas przelicznika, do Łodzi ma trafić zaledwie 860 mln euro, zamiast spodziewanych 1,2 mld. W podobnej sytuacji znalazły się województwa: śląskie, małopolskie i wielkopolskie. Aby wyrównać straty, resort rozwoju regionalnego obiecał w październiku całej czwórce dodatkowe pieniądze - 600 mln euro do podziału. Niespodziewanie, w listopadzie minister Gęsicka zaczęła się zastanawiać, czy pomoc w ogóle trafi do Łodzi, bo, jak przekonywała, nasz region korzysta już z licznych programów pomocowych. Ostatecznie zapadła decyzja na "tak".

  Ile euro konkretnie dostaniemy? - Tego nie da się określić. Pieniądze nie będą podzielone odgórnie między województwa - mówi Monika Niewinowska, rzecznik Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. - Zamiast tego powstanie dodatkowy priorytet w ogólnopolskim programie "Infrastruktura i środowisko". W jego ramach odbędzie się konkurs, a 600 mln euro zostanie podzielone między najlepiej ocenione projekty z pokrzywdzonych województw - dodaje Niewinowska.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.