Wybierz region

Wybierz miasto

  Coraz mniej listów do Świętego Mikołaja - dzieci proszą o lalkę i… pracę dla mamy

  Autor: (kup)

  2006-12-09, Aktualizacja: 2006-12-09 04:06 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Ponad trzysta listów do Świętego Mikołaja trafiło na razie do Oddziału Niedoręczalnych Przesyłek Pocztowych w Koluszkach. To niewiele, biorąc pod uwagę, iż jeszcze kilka lat temu koluszkowska poczta otrzymywała ich ...

  Ponad trzysta listów do Świętego Mikołaja trafiło na razie do Oddziału Niedoręczalnych Przesyłek Pocztowych w Koluszkach. To niewiele, biorąc pod uwagę, iż jeszcze kilka lat temu koluszkowska poczta otrzymywała ich około 7 tysięcy. Pocztowcy tłumaczą to rosnącą liczbą akcji charytatywnych i hojnością sponsorów, co powoduje, iż każde dziecko jest przekonane, że Mikołaj odwiedzi je bez zapraszania.

  Większość listów jest adresowana: Święty Mikołaj Niebo, Laponia, Gwiazdor albo Koło Podbiegunowe. - Dzieci zamawiają komputery, skutery, lalki, które płaczą, śmieją się, mrugają oczkami i mają dziesięć strojów na zmianę - mówi Teresa Kacperska, kierowniczka oddziału. - Nadawcy z gorzej sytuowanych, jak się wydaje, rodzin proszą o rajtuzy, buty, pracę dla mamy lub pieniądze na leki dla babci.

  Wiele przesyłek jest bajecznie kolorowych. Mniej uzdolnieni plastycznie robią wycinanki z bezpłatnych gazetek sieci handlowych.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.