Wybierz region

Wybierz miasto

  Czego chwytają się kandydaci na prezydentów miast

  Autor: (pz)

  2006-11-20, Aktualizacja: 2006-11-20 05:06 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Kandydaci na prezydentów miast w naszym regionie przed drugą turą wyborów (26 listopada) prześcigają się w pomysłach, jak zdystansować konkurentów. W Radomsku, gdzie urzędujący od 12 lat prezydent Jerzy Słowiński (Razem ...

  Kandydaci na prezydentów miast w naszym regionie przed drugą turą wyborów (26 listopada) prześcigają się w pomysłach, jak zdystansować konkurentów. W Radomsku, gdzie urzędujący od 12 lat prezydent Jerzy Słowiński (Razem dla Radomska) rywalizuje z Anną Milczanowską (Forum Samorządowo-Gospodarcze), tuż po głosowaniu 12 listopada stanęło siedem tablic informujących o inwestycjach w mieście.

  Są na nich liczne zdjęcia Słowińskiego: podczas przecinania wstęgi, odbierania certyfikatu, spotkania z pracownikami, podpisywania umowy i aktu erekcyjnego. Prezentację za miejskie pieniądze (18 tys. zł) przygotowała firma obsługująca kampanię prezydenta Radomska. Mimo to rzecznik magistratu Marlena Dudzińska zaprzecza, jakoby tablice miały coś wspólnego z wyborami. - Spełniają tylko funkcję informacyjną, bo spora część radomszczan nie wie, jak wiele inwestycji w mieście w ostatnim okresie zostało zrealizowanych - mówi.

  Zduńskowolanie, którzy w drugiej turze będą wybierać między Krzysztofem Bączkowskim (Forum Praca-Rodzina-Sprawiedliwość) a starającym się o reelekcję Zenonem Rzeźniczakiem (Mała Ojczyzna), mają obiecany monitoring miasta. Magistrat przygotował sześć kamer, które - jak wynika z umowy z wykonawcą - dziwnym zbiegiem okoliczności zostaną uruchomione do... 26 listopada.

  W Łodzi rywale do prezydenckiego fotela odwołują się do osób i ugrupowań politycznych, z którymi wszystko powinno ich dzielić. Jerzemu Kropiwnickiemu, popieranemu przez PiS, udało się zjednać Marka Belkę, byłego premiera z okresu rządów SLD, który w reklamie wyborczej mówi: "Do tzw. przyjaciół politycznych Jerzego Kropiwnickiego nie mogę się zaliczyć, ale wspólnie udało nam się dla naszej Łodzi parę rzeczy zrobić, że wspomnę Della. Bo Kropiwnicki to dobry gospodarz".

  Krzysztof Kwiatkowski (PO) próbuje natomiast "wyrwać" część elektoratu Jerzego Kropiwnickiego i odwołuje się do nieżyjącego Grzegorza Palki, prawicowego prezydenta Łodzi z początku lat 90. (Kropiwnicki i Palka zakładali Łódzkie Porozumienie Obywatelskie, którego członkiem jest prezydent Łodzi).

  Mirosław Kukliński, bezpartyjny prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, starający się o reelekcję, obiecuje już stanowiska wiceprezydentów - jednemu przedstawicielowi PO i jednemu z PiS. Chociaż działacze obu partii jeszcze się wahają, Kukliński liczy na uzyskanie przewagi nad kontrkandydatem Rafałem Zagozdonem (Forum Samorządowo-Ludowe 2006).

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.