Wybierz region

Wybierz miasto

  Dopłaty znowu z poślizgiem

  Autor: (or)

  2006-12-02, Aktualizacja: 2006-12-02 07:30 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wczoraj przelewanie na konta rolników pieniędzy z tytułu unijnych dopłat bezpośrednich. Cała operacja powinna zostać zakończona do31 grudnia.

  Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wczoraj przelewanie na konta rolników pieniędzy z tytułu unijnych dopłat bezpośrednich. Cała operacja powinna zostać zakończona do31 grudnia. Tymczasem, jak się okazuje, do wczoraj nie zakończono naliczania wysokości dopłat dla właścicieli gospodarstw w naszym województwie.

  - Naliczono je tylko dla gospodarstw położonych w rejonach dotkniętych suszą (w Łódzkiem dotyczy to około 82 tys. gospodarstw - przyp. red), bo taki ustalono priorytet – wyjaśnia Jolanta Kozłowska, dyrektor łódzkiego oddziału ARiMR. - Nie mogę jednak zagwarantować, że pieniądze już trafiają na konta rolników, bo ich przelewem zajmuje się centrala w Warszawie.

  Pozostałych kilkadziesiąt tysięcy rolników z naszego regionu nie doczeka się z pewnością pieniędzy przed końcem roku.

  Jak mówi dyrektor Kozłowska, trzeba będzie jeszcze wyjaśnić wątpliwości dotyczące wniosków, które złożyli właściciele gospodarstw. Dotyczą przede wszystkim zadeklarowanego przez wnioskodawców rodzaju upraw oraz areału.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.