Wybierz region

Wybierz miasto

  Kto dziś wykorzysta szansę w meczu reprezentacji?

  Autor: (bart), (m. st.)

  2006-12-06, Aktualizacja: 2006-12-06 04:56 źródło: Express Ilustrowany

  Dzisiejsze spotkanie w Abu Zabi zapowiada się niezwykle ciekawie. Nie mamy bynajmniej na myśli poziomu sportowego, bo z tym może być różnie, patrząc na składy obu zespołów.

  Dzisiejsze spotkanie w Abu Zabi zapowiada się niezwykle ciekawie. Nie mamy bynajmniej na myśli poziomu sportowego, bo z tym może być różnie, patrząc na składy obu zespołów.

  Ale niemal wszystkich interesuje postawa tych graczy, którzy mają szansę zadebiutować w koszulce z orłem na piersi.

  Przypominamy, że w tym gronie jest czterech graczy łódzkich klubów - widzewiacy Bartłomiej Grzelak, Adrian Budka i Jakub Wawrzyniak oraz ełkaesiak Robert Kolendowicz.

  Kibice w naszym mieście wierzą, że przynajmniej jeden z nich na dłużej zadomowi się w kadrze i podtrzyma tradycję.

  Dotąd w każdej wielkiej imprezie występował gracz z łódzkiego zespołu. Ostatnim był Arkadiusz Bąk (Widzew, MŚ w 2002 r.).

  Oby udało się więc po raz pierwszy awansować do finałów mistrzostw Europy i oby w tych zawodach nie zabrakło łodzian.


  Kibice za nim nie przepadali, ale prawda jest bezlitosna. To właśnie Arkadiusz Bąk był ostatnim piłkarzem łódzkiego klubu, który grał w wielkiej imprezie.

  * * * * *


  Leszek Jezierski: Właściwy kierunek selekcjonera
  Znany szkoleniowiec Leszek Jezierski z uznaniem odnosi się do kierunku działań selekcjonera Polaków, Leo Beenhakkera.

  Leszek Jezierski: - Już przed wyjazdem na mistrzostwa świata poprzednik Holendra, Paweł Janas, powinien podjąć bardziej zdecydowane kroki, zmierzające do odmłodzenia drużyny. Beenhakker udowodnił, że nie ma ludzi niezastąpionych, że są w Polsce młodzi, zdolni piłkarze, którym nie brakuje umiejętności i ambicji. Postawił na nich i wygrał bardzo ważny mecz z Belgią. Przyklasnąć więc należy, że na spotkanie ze Zjednoczonymi Emiratami powołał dużo zawodników z kraju, będących dopiero na dorobku. Oni z całą pewnością swój występ potraktują poważnie, dadzą z siebie wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony. To dla nich olbrzymia szansa, aby przekonać do siebie trenera i na dłużej zadomowić się w kadrze. W piłkę grać potrafią, co udowodnili w niejednym meczu.

  W reprezentacji nastał czas na zmianę pokoleniową. Beenhakker dokonuje jej rozważnie. Dobiera piłkarzy, którzy pasują do jego koncepcji gry, a jednocześnie mentalnie traktują w sposób profesjonalny swoje rzemiosło.

  Beenhakker może sobie na takie, niejednokrotnie zaskakujące, decyzje pozwolić, ponieważ jest człowiekiem spoza układów, które są zmorą polskiej piłki nożnej.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.