Wybierz region

Wybierz miasto

  Mleko już bez kary - 11 tys. rolników dostanie większy limit

  Autor: (ts)

  2006-11-13, Aktualizacja: 2006-11-13 07:24 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Wszyscy rolnicy z województwa łódzkiego, którzy prosili Agencję Rynku Rolnego o zwiększenie limitu produkcji i sprzedaży mleka, otrzymają na to zgodę. Dokumenty potwierdzające tę decyzję mają do nich dotrzeć do końca ...

  Wszyscy rolnicy z województwa łódzkiego, którzy prosili Agencję Rynku Rolnego o zwiększenie limitu produkcji i sprzedaży mleka, otrzymają na to zgodę. Dokumenty potwierdzające tę decyzję mają do nich dotrzeć do końca listopada.

  - Wnioskowaliśmy o dodatkowe 11 tysięcy litrów. Wystarczy na miesiąc, może nawet na sześć tygodni - cieszy się Daniela Chmielecka z Zawad koło Poddębic. - To dla nas ratunek, bo tegoroczny limit wyczerpie się już jutro.

  Zgodę na zwiększenie tzw. kwot mlecznych otrzyma prawie 11 tysięcy rolników z naszego regionu. Będą mogli bez opłat karnych sprzedać spółdzielniom mleczarskim 50 mln kg mleka więcej. Aby dostać większy limit, rolnicy musieli złożyć wnioski w Agencji Rynku Rolnego oraz udowodnić, że nastąpił u nich wzrost produkcji.

  - W sumie z całego kraju agencja dostała 72 tysiące zasadnych wniosków od producentów. Prosili oni o przyznanie łącznie ponad 539 milionów kilogramów mleka - informuje Radosław Iwański, rzecznik ARR w Warszawie.

  Przydział dodatkowych limitów produkcji mleka jest możliwy, gdyż Komisja Europejska wyraziła zgodę, by Polska niewykorzystane limity dla dostawców bezpośrednich przeznaczyła dla dostawców hurtowych.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.