Wybierz region

Wybierz miasto

  Poborowi wyjeżdżają na saksy

  Autor: (pz)

  2006-11-24, Aktualizacja: 2006-11-24 03:57 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Blisko tysiąc poborowych i rezerwistów z województwa łódzkiego jest poszukiwanych przez wojsko. Powód? Wielu młodych mężczyzn wyjechało do pracy za granicę.

  Blisko tysiąc poborowych i rezerwistów z województwa łódzkiego jest poszukiwanych przez wojsko. Powód? Wielu młodych mężczyzn wyjechało do pracy za granicę. - Zjawisko jest niepokojące - przyznaje płk Zdzisław Gnatowski, rzecznik szefa Sztabu Generalnego WP.

  - Kilka dni przed wyjazdem do Anglii dostałem wezwanie do WKU, ale się nie zgłosiłem - mówi Maciek z Wielunia. - Jeśli w Polsce nie ma pracy, to niech się nie dziwią, że nie ma też chętnych do armii.

  Problem nie dotyczy wyłącznie poborowych. Podobnie jest z rezerwistami, którym wojsko wysyła wezwania na ćwiczenia. Coraz częściej okazuje się, że nie stawiają się do jednostek, bo też wyjechali "za chlebem".

  - Wojskowa Komenda Uzupełnień z Piotrkowa zgłosiła mi ostatnio kilka przypadków niestawienia się do poboru - mówi Jarosław Jajczak z wieluńskiej Prokuratury Rejonowej. - Sprawy pozostają w zawieszeniu, bo często nie wiemy ani gdzie za granicą przebywa poszukiwana osoba, ani kiedy wróci.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.