Wybierz region

Wybierz miasto

  Referendum na poczcie w sprawie strajku generalnego

  Autor: (or)

  2006-12-07, Aktualizacja: 2006-12-07 02:56 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Punktualnie o godz. 7 w województwie łódzkim rozpoczęło się wczoraj referendum wśród pracowników Poczty Polskiej. Na kartach do głosowania znalazło się jedno pytanie: "Czy jesteś za przystąpieniem do strajku generalnego ...

  Punktualnie o godz. 7 w województwie łódzkim rozpoczęło się wczoraj referendum wśród pracowników Poczty Polskiej. Na kartach do głosowania znalazło się jedno pytanie: "Czy jesteś za przystąpieniem do strajku generalnego wobec niespełnienia przez dyrektora generalnego PP postulatów związków zawodowych skupionych w Międzyzwiązkowym Komitecie Protestacyjno-Strajkowym?".

  Pocztowcy w regionie łódzkim powołali pięć komisji referendalnych (dwie w Łodzi oraz po jednej w Piotrkowie, Skierniewicach i Sieradzu). Zadaniem ich członków jest czuwanie nad prawidłowością przebiegu głosowania, zbieranie głosów i ich obliczanie.

  W Łodzi jedna z komisji referendalnych działa w Urzędzie Pocztowym nr 2 przy ul. Zgierskiej. - Do godziny 9.30 głosy oddało około 60 proc. pracowników naszego urzędu - powiedział nam Wojciech Traczyk, jej przewodniczący.

  - Do godziny 11 głosy oddało ponad 50 procent uprawnionych do głosowania - powiedział nam Dariusz Matyka, przewodniczący komisji referendalnej w Piotrkowie.

  Oficjalne zakończenie referendum zostało wyznaczone w całym kraju na niedzielę, 10 grudnia. Pracownicy Poczty z regionu łódzkiego mówią jednak, że akcja przebiega tak sprawnie, iż zakończą ją już w piątek. W województwie łódzkim jest dwieście urzędów pocztowych. Pocztowcy domagają się 1.300 zł płacy minimalnej i 150 zł podwyżki. Chcą też, by dyrekcja zagwarantowała im, że nie wyciągnie konsekwencji wobec pocztowców, którzy uczestniczyli w strajku.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.