Wybierz region

Wybierz miasto

  Rządźcie nam teraz dobrze!

  Autor: (pz)

  2006-11-27, Aktualizacja: 2006-11-27 06:09 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Łódź: Kropiwnicki - Piotrków: Chojniak - Skierniewice: Trębski - Sieradz: Walczak - Zduńska Wola: Rzeźniczak - Bełchatów: Chrzanowski - Radomsko: Milczanowska - Tomaszów: Zagozdon Tylko w czterech miastach naszego ...

  Łódź: Kropiwnicki - Piotrków: Chojniak - Skierniewice: Trębski - Sieradz: Walczak - Zduńska Wola: Rzeźniczak - Bełchatów: Chrzanowski - Radomsko: Milczanowska - Tomaszów: Zagozdon


  Tylko w czterech miastach naszego regionu rządzić będą "starzy" prezydenci: w Łodzi - Kropiwnicki, w Zduńskiej Woli - Rzeźniczak, w Bełchatowie - Chrzanowski, w Kutnie - Burzyński.

  Jerzy Kropiwnicki (PiS) wygrał stosunkiem głosów 55,69 do 44,31 proc. z Krzysztofem Kwiatkowskim (PO). Już o godzinie 20.15 w sztabie Kropiwnickiego zapanowała euforia. Prezydent zadeklarował, że w rozpoczynającej się kadencji zrobi dwa razy więcej niż w mijającej. - Polityka się skończyła, łodzianie czekają na czystą wodę i gładkie drogi - stwierdził.

  W sztabie PO, gdzie wśród gości pojawili się senator Stefan Niesiołowski i biznesmen Andrzej Pawelec, też rozległy się brawa, ale zapanowała konsternacja. Kwiatkowski podziękował zarówno tym, którzy głosowali na niego, jak i na jego rywala. Natomiast Cezary Grabarczyk, szef PO w Łódzkiem, zadeklarował, że Platforma będzie wspierać prezydenta, niezależnie czy o to poprosi, czy nie. Dodał, że niespodzianką jest zwycięstwo Jacka Walczaka w Sieradzu.

  Zmiana warty nastąpi w Radomsku, gdzie rządzący przez trzy kadencje Jerzy Słowiński przegrał z Anną Milczanowską stosunkiem głosów 39 do 61 proc., W Skierniewicach sprawujący władzę od dwóch kadencji Ryszard Bogusz (41,5 proc. głosów) uległ Leszkowi Trębskiemu (58,5 proc.), a w Tomaszowie Mazowieckim Rafał Zagozdon pokonał dotychczasowego prezydenta Mirosława Kuklińskiego stosunkiem głosów 59 do 41 proc.

  W kilku największych miastach ostateczna rozgrywka odbyła się bez udziału dotychczasowych prezydentów. W Piotrkowie Trybunalskim, gdzie Waldemar Matusewicz nie startował, Krzysztof Chojniak (PiS) wygrał z Andrzejem Czaplą (PO), w Pabianicach Zbigniew Dychto zwyciężył z kandydatem Platformy Krzysztofem Haburą, a w Zgierzu Jerzy Sokół z kandydatem PiS Radosławem Gajdą.

  Druga tura wyborów samorządowych przebiegła w regionie łódzkim spokojnie. W Łodzi ciszę wyborczą przedłużono o 15 minut, ponieważ jedna z komisji obwodowych nie mogła otworzyć drzwi do lokalu wyborczego i rozpoczęła pracę piętnaście minut później.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.