Wybierz region

Wybierz miasto

  Świąteczne bony dla wybranych

  Autor: (ani)

  2006-12-01, Aktualizacja: 2006-12-01 03:53 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Tylko niektóre firmy w naszym regionie podarują w tym roku pracownikom świąteczne bony na zakupy. Wielu pracodawców rezygnuje z tej praktyki, bo od talonów trzeba zapłacić spory podatek.

  Tylko niektóre firmy w naszym regionie podarują w tym roku pracownikom świąteczne bony na zakupy. Wielu pracodawców rezygnuje z tej praktyki, bo od talonów trzeba zapłacić spory podatek.

  Pracownicy Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, z wyjątkiem osób o najwyższych pensjach, dostaną przed Bożym Narodzeniem bony za 300 - 600 zł. Tym, którzy otrzymają talony wartości 600 zł, fiskus odciągnie aż 120 zł podatku. Właśnie z powodu opodatkowania bonów z ich rozdawania zrezygnowała bełchatowska kopalnia.

  - Dajemy za to paczki dzieciom pracowników - zapewnia Wiesław Sztela, dyrektor ds. pracowniczych KWB Bełchatów. Rozwiązanie zastępcze wybrała też firma Opoczno SA. Bony nie są rozdawane, za to każdy pracownik dostanie paczkę z artykułami spożywczymi.

  Pracownicy Urzędu Miasta w Skierniewicach dostaną talony w wysokości 150 - 200 zł. Im niższy dochód pracownika, tym droższy talon. Urzędnicy z magistratów w Piotrkowie Trybunalskim i Sieradzu też dostaną bony, ale ich wysokość nie została jeszcze ustalona.

  Każda szkoła samodzielnie decyduje o przyznaniu świątecznych talonów. Np. nauczyciele i pozostali zatrudnieni w SP nr 172 w Łodzi już dostali bony wartości od 100 do 600 zł.

  Na talony wartości od 30 do 400 zł mogą liczyć pracownicy Grupy Atlas. Firma przygotowała też paczki dla ich dzieci. - Zatrudniamy w całym kraju prawie dwa tysiące osób, dlatego każde przedsiębiorstwo wchodzące w skład naszej grupy samo dysponuje zakładowym funduszem świadczeń socjalnych - mówi Małgorzata Święcicka, dyrektor ds. pracowniczych Grupy Atlas. - Wartość talonów zależy od dochodu na członka rodziny pracownika oraz od wymiaru etatu.

  Talonów nie dostaną za to pracownicy łódzkiego magistratu, a także łódzkiej Straży Miejskiej, Politechniki Łódzkiej, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Medycznego, policjanci oraz strażacy.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.