Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: 73 seksafery w Sejmie?

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2006-12-08, Aktualizacja: 2006-12-08 03:15 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Wczoraj okazało się, że interesy polskiej racji stanu mogą zależeć od księgi wejść do hotelu sejmowego. Najpierw zaginęła, potem się odnalazła - bez niej nie dałoby się ustalić, czy aktywistka Samoobrony bywała przy ul.

  Wczoraj okazało się, że interesy polskiej racji stanu mogą zależeć od księgi wejść do hotelu sejmowego. Najpierw zaginęła, potem się odnalazła - bez niej nie dałoby się ustalić, czy aktywistka Samoobrony bywała przy ul. Wiejskiej w Warszawie, by walczyć o potencję Przewodniczącego.

  Przy okazji wyszło na jaw, że w hotelu nie ma 73 innych ksiąg wejść. Według marszałka Marka Jurka, znajdują się one w "jednym z urzędów reprezentującym wymiar sprawiedliwości". Marszałek nie określił, w związku z jakimi aferami księgi te przejął ów urząd. Niewykluczone, że chodzi o inne seksafery, czego nie można wykluczyć. Kiedy patrzy się na niektórych deputowanych, widać, że jeśli w ogóle natura obdarzyła ich jakimś potencjałem, to raczej nie został ulokowany w głowach.

  Przy okazji seksafery wszyscy się zastanawiają, czyim jest dziełem i komu służy. Rozpatrywane są trzy możliwości.

  Pierwsza to taka, że skandal został uknuty przez PiS, który chce zniszczyć Leppera, przejąć jego ludzi i rządzić bez oglądania się na kogokolwiek. Przy próbie sprzeciwu PiS zagrozi wcześniejszymi wyborami. Uzależnienie posłów od sowitych apanaży jest tak duże, że zrobią wszystko, byle utrzymać się przy sejmowym korycie.

  Druga teoria jest antytezą pierwszej. Seksafera została rozpętana przeciw koalicji. Jak się koalicja rozleci, PiS długo nie porządzi.

  Z kolei teoria toruńska głosi, że afera jest dziełem wrogich sił zagranicznych. Celem jest ośmieszenie Polski na arenie międzynarodowej.

  Nie ma jeszcze teorii, że winne są WSI lub byli agenci innych byłych służb.

  Wśród rozważań, czyim dziełem jest seksafera, chyba coraz rzadziej bierze się pod uwagę odpowiedź najbardziej oczywistą. Mniejsza z tym. Tak czy inaczej, od kilku dni Polska się kręci wokół d. Maryny. Ale już niedługo. Wkrótce będzie jakaś inna afera. Bo to Polska właśnie.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.