Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Pozory mylą

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2006-12-05, Aktualizacja: 2006-12-05 02:34 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Już drugi tydzień Sejm toczy walkę z faszyzmem i seksualnym wykorzystywaniem kobiet. Jeśli idzie o walkę z faszyzmem, to atak poszedł na Młodzież Wszechpolską, której aktywiści dali się sfotografować z wyciągniętą przed ...

  Już drugi tydzień Sejm toczy walkę z faszyzmem i seksualnym wykorzystywaniem kobiet. Jeśli idzie o walkę z faszyzmem, to atak poszedł na Młodzież Wszechpolską, której aktywiści dali się sfotografować z wyciągniętą przed siebie dłonią. Akurat mam dwa przykłady, że taki gest niekoniecznie oznacza to, co usiłują wmówić nam dziennikarze. Pierwszy przykład jest znany, dlatego przytoczę go jeszcze raz.

  Pewnego razu wnuk oglądał zdjęcia z czasów wojny. Na jednym zobaczył swego dziadka, jak stoi przed Hitlerem z ręką wyciągniętą przed siebie.

  - Dziadku, to ty byłeś faszystą? - pyta zdumiony. - Nie, wnusiu - odpowiada dziadek - byłem antyfaszystą. Kiedy zrobili mi to zdjęcie, próbowałem powstrzymać Hitlera od zbrodni. Krzyczałem do niego: "Hola, panie Hitler! Nie wolno napadać na inne kraje ani mordować ludzi!".

  Drugi przykład pochodzi z województwa łódzkiego. Kiedyś nasz fotoreporter zrobił zdjęcie, na którym przedstawiciele władz pewnego powiatu oraz jedna pani z władz województwa wyciągali prawice w geście wypisz, wymaluj "Heil Hitler!". Okazało się, że się modlili, tylko fotografia nie oddawała religijnej ekstazy na twarzach uczestników uroczystości. Tak więc kto wie, co naprawdę robili uczestnicy imprez z udziałem MW?

  Co do wykorzystania młodych kobiet przez polityków Samoobrony, to też sprawa nie musi być oczywista. Jeśli przewodniczący Lepper zaprosił kobietę pod prysznic, to może oznaczać tylko tyle, że przywiązuje wagę do czystości i higieny w swym otoczeniu. Jeśli nawet w łonie partii doszło do bliższych kontaktów między płciami, to nie wiadomo, kto kogo wykorzystywał. Politycy panie czy odwrotnie. Pozory mogą mylić. Jak łatwo się pomylić, dowodzi przykład Wojciecha Olejniczaka, któremu ostatnio pomylili się pederaści z Żydami, chociaż wydawałoby się, że różnica jest oczywista.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.