Wybierz region

Wybierz miasto

  Z trzeciej strony: Władza pochyla się z troską

  Autor: Jerzy Witaszczyk

  2006-12-06, Aktualizacja: 2006-12-06 01:35 źródło: Polska Dziennik Łódzki

  Teza, jakoby po przemianach zapoczątkowanych po upadku PRL, władza nie poświęcała uwagi zwykłym ludziom i nie pochylała nad nimi z należytą troską, jest nie do obrony. Weźmy tylko jeden przykład takiego Huberta H.

  Teza, jakoby po przemianach zapoczątkowanych po upadku PRL, władza nie poświęcała uwagi zwykłym ludziom i nie pochylała nad nimi z należytą troską, jest nie do obrony. Weźmy tylko jeden przykład takiego Huberta H., osobnika bez adresu, a więc o jeszcze mniejszym znaczeniu niż tzw. zwykły człowiek.

  Tenże Hubert H. był wczoraj liderem serwisu informacyjnego Polskiej Agencji Prasowej. Królował już w nocnych zapowiedziach wydarzeń dnia. Informacja o jego procesie sądowym znajdowała się tuż pod informacją o procesie wytoczonym przez Konstantego Miodowicza Tomaszowi Nałęczowi. Bezdomny Hubert H., mimo niskiego statusu społecznego, otrzymał honorowe miejsce obok tak wybitnych postaci polskiej sceny politycznej, jak obecny poseł i były poseł. Potem PAP jeszcze kilka razy podawała relacje z kolejnych etapów procesu. Dowiedzieliśmy się więc, że prokurator domaga się dla oskarżonego o zbrodnię znieważenia głowy państwa 3 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. W następnej depeszy PAP informowała, że adwokat chce uniewinnienia swego klienta, który wcale nie obrażał prezydenta, ale jedynie go krytykował. Wśród prostych ludzi często słowa krytyki są takie same, jak słowa obraźliwe. Liczy się intencja wypowiadającego. A intencją Huberta H. była konstruktywna krytyka. Na koniec dowiedzieliśmy się, że sąd ogłosi wyrok za tydzień. Proszę, tyle uwagi dla jednego bezdomnego!

  Tymczasem bogatych się zaniedbuje. Żeby nie odchodzić od głównego nurtu wydarzeń krajowych, zostańmy w sądzie i przy polityce. Czy ktoś słyszał, co się dzieje ze słynnym Ryszardem Bondą, posłem Samoobrony na Sejm IV kadencji? Czy sąd już go skazał za przywłaszczenie 4 lata temu 27 tys. ton zboża wartego 11 mln zł? A może go uniewinnił? Jak widać, Bonda, chociaż bogaty, nie może liczyć na takie zainteresowanie władzy, jak zwykły bezdomny.

  Sonda

  Czy kary dla pijanych kierowców są za niskie?

  • tak (87%)
  • nie (11%)
  • nie wiem (2%)

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.