Amatorzy Zapolice zdobyli 8 bramek [zdjęcia]

Tomasz Woźniak
W miniony weekend drużyny Amatorów Zapolice rozegrały kolejne mecze w swoich ligach.

Najpierw w sobotę, seniorzy podejmowali na własnym boisku zespół Iskry Stolec. Gospodarze wygrali wysoko to spotkanie 6:1. Bramki dla Amatorów strzelali: Kamil Jędrasiak 2, Tomasz Krystkiewicz 2, Krzysztof Barbarowicz i Maciej Przybylski.
- Pomimo szybko straconej bramki udało nam się po raz kolejny zainkasować 3 punkty. Taki wynik napawa optymizmem przed zbliżającym się za tydzień szlagierowym meczem z wiceliderem rozgrywek LKS Kwiatkowice - mówi Maciej Przybylski, prezes klubu Amatorzy Zapolice.

Warto zaznaczyć, że będzie to spotkanie dwóch najlepszych do tej pory drużyn w rundzie wiosennej. Amatorzy przewodzą wiosennej tabeli z 13 punktami, natomiast Kwiatkowice zajmują drugie miejsce z 12 punktami, ale mają rozegrany o jeden mecz mniej.

Amatorzy Zapolice: Damian Stolarczyk - Paweł Streflik (Arkadiusz Smęda 27'), Piotr Świniarski, Grzegorz Urbaniak (Krzysztof Witkowski 72'), Mateusz Brzezowski - Maciej Przybylski, Krzysztof Barbarowicz, Tomasz Woźniak, Kamil Jędrasiak, Patryk Ściegiński (Paweł Werner 69') - Tomasz Krystkiewicz

W niedzielę do gry przystąpili juniorzy Amatorów, którzy tym razem grali na wyjeździe z WKS Wieluń. Pierwsza połowa tego spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie gościom udało się strzelić 2 bramki autorstwa Piotra Dembowskiego i dzięki temu wywieźli oni z Wielunia komplet punktów.

Skład Amatorów: Damian Rubajczyk - Przemysław Nowak, Kacper Gała, Mateusz Odbieżałek, Krystian Wieczorek - Patryk Urbaniak, Kamil Ornafel, Marcin Kubiak, Bartłomiej Kaźmierczak - Piotr Dembowski, Patryk Kaźmierczak
Rezerwowi: Szymon Urbaniak.