(© Agnieszka Olejniczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zmniejsza się liczba zarejestrowanych bezrobotnych w powiecie Zduńskowolskim. Nadal stopa bezrobocia jest jednak wyższa niż w województwie.

Na koniec sierpnia w powiecie zduńskowolskim zarejestrowanych było 2.653 bezrobotnych, a stopa bezrobocia wynosiła 10,8 proc. Dla porównani w województwie łódzkim to 9,1 proc. a w kraju 8,6 proc.

Liczba osób bezrobotnych systematycznie spada od stycznia tego roku. Wówczas zarejestrowanych było ponad 3,5 tys. osób bez pracy.

Na koniec sierpnia z 2.653 bezrobotnych zdecydowana większość to mieszkańcy Zduńskiej Woli - 1.794 osoby. 429 mieszka w gminie Zduńska Wola, 237 w mieście i gminie Szadek, a 193 w gminie Zapolice.

Wśród ponad 2,6 tys. osób bez pracy zasiłek ma tylko 346. Długotrwale bezrobotnych jest natomiast 1.656 osób.

W ostatnim czasie więcej osób zostaje wyrejestrowanych z ewidencji niż się rejestruje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zduńskiej Woli. W sierpniu do urzędu przyszło 357 osób, z tego 64 po raz pierwszy. Natomiast wyrejestrowanych zostało 520 osób. Pracę podjęło 206 osób, a staże rozpoczęło 78.

Praca

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

była i przyszła bezrobotna (gość)

Kilka lat byłam bez pracy, a wykształcenie mam wysokie i ciągle się kształcę. Startowałam w naborach, ale wygrywał, kto miał wygrać. Teraz chwilowo pracuję. Znowu będę musiała szukać pracy i zwów będę bezrobotna. Statystyki nie odzwierciedlają stanu faktycznego. A to, co się dzieje w mieście, a szczególnie w spółkach, tylko potwierdza to, co piszę i myślę. Nie dziwię się, że mądrzy wyjeżdżają. Zakładanie własnej działalności daje pracę na około rok. Osobą i tragiczną sprawą jest zachodzenie w zagrożoną ciążę młodych kobiet płacących mały zus. Współczuję. Kiedyś ktoś nadużył, a dziś zus się mści. Bo co to jest ok. 300 zł zasiłku zamiast pracy?!!!!! Czy to ich wina?!!!!!!!!!