Brzechwolandia, czyli konkurs o Janie Brzechwie i jego wierszach zorganizował Zespół szkół Ogólnokształcących w Zapolicach.

Brzechwolandia została podsumowana w czwartek. Do tego powiatowego konkursu zgłosiło się sporo dzieciaków z podstawówek.
- W ubiegłym roku zorganizowaliśmy konkurs poświęcony Tuwimowi, w tym Brzechwie, a za rok zrobimy Andersenadę. Chodzi o to, by zainteresować dzieci czytaniem i wzmocnić w nich potrzebę sięgania do książek , a także, żeby nawiązać współprace między szkołami - mówi Ewa Małoszczyk, która wraz z Agatą Głowienkowską wymyśliła i zorganizowała konkurs. Obie panie są nauczycielkami zapolickiego ZSO.
Na dzieci, które dotarły na rozstrzygnięcie i podsumowanie Powiatowego Konkursu „ Brzechwolandia”, czekał spektakl. Wiersze Jana Brzechwy recytowalii śpiewali uczniowie klas I b i II b zapolickiej podstawówki. Nie zabrakło ,,Na wyspach Bergamutach", ,,Kaczki dziwaczki", ,,Skarżypyty", pojawił się też Pan Kleks.

„ Brzechwolandia” - wyniki


Kategoria plastyczna:
Uczestnicy mieli za zadanie zilustrować wybrany przez siebie wiersz Jana Brzechwy. Wpłynęły 54 prace uczniów klas II i III z 9 szkół powiatu zduńskowolskiego.
I miejsce - Aleksandra Paczesna z SP nr 11 w Zdunskiej Woli
- Weronika Nowacka z SP nr 13 w Zduńskiej Woli
II miejsce - Julia Stańczak z SP nr 11 w Zduńskiej Woli
- Kacper Piegat z SP nr 6 w Zduńskiej Woli
III miejsce - Dominika Krystyniak z ZSO w Zapolicach
- Natalia Koseckia z SP w Wojsławicach .
Wyróżnieni zostali: Maja Bryl z SP nr 11 , Nikola Majewska z SP nr 10, Antonina Pokora z SP nr 10 i Maciej Owczarek z SP nr 7.
Kategoria teoretyczna:
Wzięło w niej udział 14 drużyn z 8 szkół powiatu zduńskowolskiego. Każda złozona z 3 osób druzyna miała za zadanie wykazać sie wiedza na temat twórczości Jana Brzechwy. Rozpoznawano wiersze, jej bohaterów.
I miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach – Nela Pawlicka, A. Buda i Julia Owczarek
II miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Zduńskiej Woli – Martyna Janczak, Kacper Majdas, Marta Teodorczyk
III miejsce - drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zapolicach – Paulina Raniszewska, Dominika Krystyniak i Patrycja Kluziak
IV miejsce - drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 – Martyna Cyk, Julia Jaksa, Martyna Hendzlik

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!