Co się dzieje na budowie basenu w Zduńskiej Woli? [zdjęcia i wideo]

Kamień węgielny został wkopany 16 października. Budowa krytego basenu w Zduńskiej Woli ma się zakończyć w połowie przyszłego roku. Prace na budowie trwają.

Na działce, w miejscu kortów tenisowych przy ul. Kobusiewicza trwa budowa krytego basenu. Za nieco ponad rok stać tam ma budynek, w którym znajdzie się kryty basen, bar, spa i sauna. Obiekt będzie miał trzy niecki: sportową, wielofunkcyjną oraz ogród zabaw dla dzieci. Przy basenie sportowym, który będzie miał wymiary 16 na 25 metrów, zaplanowano widownię na 160 miejsc. Znajdzie się tam także parking dla około 170 samochodów.

Wykonawca ma oddać obiekt do użytku w czerwcu 2020 roku. Pływalnia kosztować będzie 39 mln zł, ale MPWiK wyłożyć musi 32 mln zł, bo ok. 7 mln zł to podatek VAT, który spółka odzyska.

Rada Miasta Zduńska Wola poprzedniej kadencji zgodziła się na powierzenie MPWiK zadań z zakresu sportu. To pozwoliło spółce o staranie się o promesę bankową na obligacje za 26 mln zł, które sfinansują inwestycję. Jednocześnie miasto zobowiązało się zrekompensować MPWiK wydatek w rocznych transzach po 1,8 mln zł przez 15 lat po zakończeniu budowy. Oprócz 26 mln zł z obligacji bankowych, 6 mln zł ma wyłożyć z własnych pieniędzy MPWiK.

Wykonawcą basenu jest konsorcjum Mostostalu Warszawa i łódzkiej firmy Sanell.

Nowy obiekt ma nosić tę nazwę Centrum Rekreacyjno - Sportowe Relaks.

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

14.03.2019, 10:20

Ma chłopina talent. Zarabia ponad 200 tys. a wciąż mało i mało . Jeszcze 27 tysiakow potrzebował i wzial bezprawnie ale dodał. A inny by oddał? Prawda, że uczciwy.? To prawie kryształ szlifowany w partiach od PZPR począwszy. Ideał który cudem nie poniósł kary za odsetki na które naraził MPWIK .

14.03.2019, 09:42

No i mamy komunę w Zduni Niedzwiedzki i ty chciałeś wybory wygrać z tymi prezesami ? Ale cię Grzesiu na minę wsadził a Aleksandrowicz cwany lis grał na dwa fronty i proszę kolejne latka na stołki i nic mu nie szkodzi ani SLD ani PZPR ani Forum i pięknie niech chłopak ma jak potrafi w końcu szpital w Brzezinach też prywatyzował .i co na to ankieter ? Kto kogo wyd.....ał?

14.03.2019, 08:35

Przestańcie pier...lic doicie nas co miesiac siać aż miło komu z was się pogorszylo kto z was dzisiaj zarabia mniej bo się poświęcił dla miasta jeden k...wa przykład dziady kalwaryjskie jeden !!!!!!!!

13.03.2019, 17:56

No nie Dyzma nie jest wice to fakt Dyzma to Dyzma chociaż u nas jest ich cały klan wręcz niespożyte POklady 😂

13.03.2019, 15:38

Trener nie jest wice

13.03.2019, 15:32

Cz y Aleksandrowicz to rodzina z Treknerem?

13.03.2019, 13:50

Zygac mi się chce na to miasto syf jakich mało i te same m.. dy od lat przy korycie żeby nie powiedzieć r...je

13.03.2019, 13:07

no wielki sprawdzian dziś przed włodarzami- czy pogonią histeryka czy przeniosą potwierdzając tym samym układ?

13.03.2019, 13:07

Po co nauczyciel historyk emeryt potrzebny w wodociagach? Mało ludzi zdolnych nie skażonych żadnymi układami. po co pcha sie do wodociagów na prezesa prezes MSC? O co chodzi? Czy są jakieś uzasadnione powody? W wodociagach sobie nie radził to może w MSC też? Przecież w MSC też będzie konkurs? Może Akuna i gość ma rację, że jest spokrewniony w tymi od płynów z Kanady, z którymi spokrewniony jest wicek. i ma pewne 5 lat po 200 tys. rocznie.

13.03.2019, 12:49

Zdjęcia śmiechu warte.

13.03.2019, 11:54

Ludzie zrozumcie wybraliście gościa co 30 lat pączki rozwozi macie rozum?

13.03.2019, 10:53

Najśmieszniejsze jest to, że mieszkańcy w wyborach pogonili Niedźwieckiego i wybrali Pokorę, który zatrudnia Szlachętkę- Sikorę oraz urzędników odpowiedzialnym za bałagan oraz nieudolność przy remoncie basenów. W sierpniu 2017 było wiadomo, że czeka nas generalny remont a Urząd Miasta wykonawcę sprowadził w maju 2018 by wykonał remont za grubo ponad 2 miliony. Oczywiście do tej pory nie ma odbioru inwestycji. Brodzik zlikwidowano i stała się rzecz niepojęta, gdyż skrócono basen olimpijski o 7 metrów. Będzie naród pływa terazł w poprzek basenu... Urzędnikom nie mieści się w ich ciasnych umysłach, że można przepłynąć 50 metrów:) Ręce opadają, krew się burzy, winnych nie ma. Pokora zatrudnienia koleżankę jako wice i nie widzi problemu . Co do kortów to oni je może zbudują po sezonie na zimę. Będziejak z basenam otwartymii. Sąsiedzi z bajki wiecznie żywi. Tylko jak nas to dotyczy to już nie jest śmieszne! Panie Prezydencie Pokora kto odpowiada za niszczenie Relaksu i bałagan na obiekcie w poprzedniej kadencji powinien stracić już dawno pracę. Niech się Pan obudzi. Już wiosna blisko...Budują basen za 40 milionów i dzieciom zjeżdżalni pożałowali. Niepojęte jak z tym skracaniem basenu.

13.03.2019, 09:16

Komu my oddajemy miasto ? AMATORZY!!!!!!!od ciastek i cudownych płynów z kanady masakra

13.03.2019, 09:12

Ale sobie dzieciaki będą zjeżdżać z tych pięknych kręconych kolorowych zjeżdżalni jak w całej Polsce i Europie

13.03.2019, 09:11

Z kortami to jest tak . Masz dom w którym możesz mieszkać ale wpadłeś na pomysł ,że chcesz mieć nowy bo sąsiad będzie budował basen . Wiec burzysz stary , mieszkasz pod mostem czyli nigdzie i teraz planujesz gdzie ma być ten dom , bez planów ,bez kosztorysu i bez wykonawcy . To tylko u nas.

13.03.2019, 08:48

Czy owy superprezes to ten slokrewniony z władzą? Jaką mamy gwarancje, że nie weźmie nagrody nieprawnie a spokrewniona władzą tym razem tego nie ujawni?

13.03.2019, 07:38

podobno dziś otrzymamy odpowiedź kto zasiądzie w wodociągach? no i tu kolejna odpowiedź- czy będzie to kolejny wykreowany nowy superprezes, który tylko spółki zmienia? (kompra obecnie panujących murowana) , czy wreszcie ktoś zupełnie nowy?

13.03.2019, 00:35

Bardzo dobre pytanie w tytule. Grzecznie pytam i proszę o artykuł, w którym będzie wyjaśniono kto obecnie sprawuje nadzór inwestorski na tą inwestycją?

12.03.2019, 23:58

Zdunska jako chyba jedyne miasto inteligentne inaczej,ktore buduję baseny wyłącznie z pieniędzy mieszkańców.Inni zbudowali baseny głównie z dotacji unijnychBrawo jelopy

12.03.2019, 19:24

Do Gość
Zostaną wybudowane nowe korty. Dopiero przygotowują projekt.

12.03.2019, 18:56

Kto cykal te fotki? Tyle to widać z ulicy piękny płot postawili i co dalej.... Żenada kompletna

12.03.2019, 18:22

A wstęgę przetnie superprezes ? To dzięki niemu powstaje ta inwestycja.

12.03.2019, 18:00

A co z obiecanymi kortami???

12.03.2019, 17:54

Tak się zastanawiam kto robi te zdjęcia! Bo to jakaś masakra