Damian Kunert dostał pracę w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi

Damian Kunert dostał pracę w Urzędzie Marszłakowskim w Łodzi. Kandydat PiS w wyborach prezydenckich w Zduńskiej Woli został specjalistą w jednym z departamentów.
 Agnieszka Olejniczak

Damian Kunert, który bez powodzenia kandydował na stanowisko prezydenta Zduńskiej Woli z PiS otrzymał posadę w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Został zatrudniony jako główny specjalista w departamencie kultury i edukacji.

Damian Kunert jest miejskim radnym i szefem klubu radnych PiS w Radzie Miasta Zduńska Wola. W ostatnich wyborach Prawo i Sprawiedliwość postawiło na niego w wyborach prezydenckich. Kunert w II turze przegrał jednak ponad 4 tysiącami głosów walkę o prezydencki fotel z Konradem Pokorą z Koalicji Obywatelskiej.

O Damianie Kunercie zrobiło się głośno w całym kraju przed kilkoma laty w związku ze śmiercią jego syna podczas porodu. Kunert i jego żona winili za to lekarzy ze zduńskowolskiej porodówki. Zgłosili sprawę do prokuratury, poruszyli ministerstwo zdrowia, sąd lekarski i wszystkie media. Sprawa sądowa zakończyła się skazaniem lekarza, który odbierał poród na rok więzienia w zawieszeniu. Mniej więcej w tym samym czasie, gdy toczył się proces Damian Kunert zajął się działalnością samorządową. Został radnym miejskim poprzedniej kadencji i związał się z PiS.

Kunert prze kilka lat pracował za granicą, a później w prywatnej firmie. Ma licencjat z administracji. Pracował w Narodowym Instytucie Samorządu Terytorialnego w Łodzi.

Jest kolejnym zduńskowolaninem, który dostał prace po tym, jak marszałkiem województwa został Grzegorz Schreiber. Zatrudnienie ma tam także Dawid Mazurkiewicz. Jest dyrektorem w kancelarii marszałka.

Jolanta Jeziorska

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.12.2018, 10:05

Dobry ruch. Trzeba przewietrzyć to zasiedziałe towarzystwo w Urzędzie Marszałkowskim.

14.12.2018, 22:06

" ...główny specjalista w departamencie kultury i edukacji." - ale jaja !!! Zgodnie ze swoim wykształceniem -ha, ha, ha !!! Jak wszyscy w PISie

14.12.2018, 16:32

Wrocil z Angli aby zmieniac Zduńska a teraz okazalo sie, ze bedzie zmieniał grubą forsę na drobne w Łodzi.

14.12.2018, 13:42

Nie rozumiem po co te wycieczki do prywatnej sprawy Pana Damiana?..

14.12.2018, 12:51

Większego brzydactwa i bardziej niekompetentnej baby niż pani redaktor świat nie widział żenada

14.12.2018, 10:18

A czy ktoś wie ile tam się zarabia np jako tzw. Specjalista lub w kancelari

14.12.2018, 08:52

Jak się nie chce uczciwie pracować to się idzie w politykę.

14.12.2018, 08:33

Do bezrobotny specjalista. Przeczytaj komentarz od Zonk i wszystko jasne.

14.12.2018, 07:49

Przepraszam a te dwie Panie to kto można wymienić z imienia i nazwiska.

14.12.2018, 07:45

Czy ten drugi specjalista to Paweł Szewczyk wiceprezydent co ledwo przechodził z klasy do klasy w LO. Ani me ani be

13.12.2018, 22:45

Hahaha żenada... Wielki "specjalista" ds. kultury i edukacji!!! Niech idzie może w końcu będzie zgoda w mieście. Wiadomo układy, układziki bo na pewno nie wiedza i fachowość.

13.12.2018, 19:56

I za Mazurkieiwczem i jeszcze dwiema paniami do Łodzi powędrował do UM no kto? przegrany Kunercik. Opłaciło się 4 lata temu płakać za synkiem, ogłupiać ludzi, że będzie walczył o szpital, z niezależnego na PiS się przerobić i mieć kolejną fuchę z niepełnym wyższym będzie odpowiadał za oświatę? Świat się wali! Pawlak w sami swoi mówił: Ot, i nastał koniec na samym początku. Jak Ty mógł, dobry Panie Boże, tak się pomylić?

13.12.2018, 18:41

Szanowna Pani Redaktor
Nie dostał pracę tylko został zatrudniony

13.12.2018, 18:05

Dostał... a konkurs chociaż był?
Ludzie zapier... na studia, pracują jednocześnie i mają prace jaka jest. a tu proszę.
Z całym szacunkiem, ale tracę szacunek do nich wszystkich. Zapiszmy się wszyscy do PiS-u nie potrzebne kwalifikacje tylko legitymacje!

13.12.2018, 17:02

slabo czemu nie dyrektor?

13.12.2018, 16:56

Mamy w mieście dwoje wysokiej klasy "specjalistów" od oświaty, może pan marszałek by zechciał ich też zabrać do siebie.

13.12.2018, 16:47

Trudno to wszystko zrozumiec

13.12.2018, 16:34

Głąb który z trudem skończył szkole średnia jest specjalistom. Szok . Dobra zmiana PiS.

13.12.2018, 16:30

Popaprancy robią to samo więc przyganial kocioł garnkowi Zaraz gruby dostanie stołek w POwiecie i co POwiecie?

13.12.2018, 16:26

Mazurkiewicz, Martyna Paluszkiewicz, no i wielka gwiazda Milena Piotrowska. Ciekawe kto zasluzony dla partii bez kompetencji ze Zduni dorwie się do koryta hehe.

13.12.2018, 16:23

A Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego nie ucierpi na stracie takiego wybitnego fachowca?... bo się martwię ;-)

13.12.2018, 16:19

Na razie GS. To będzie ewenement jak ktoś tylko wykształceniem średnim dostanie posadkę Dyrektora..niektórzy musieli 5 lata harować na studiach i są zwykłymi pracownikami, a tu proszę trochę lansu i odpowiednia partia i pyk intratny stołeczek jest, a kompetencje i doświadczenie no cóż. To są ludzie prawi i sprawieliwi.

13.12.2018, 16:00

Jancio ma rację. Pisowcy wszystko robią za darmo i bez korzyści dla siebie. Problem w tym, ze zabraknie pisowców na wszystkie stołki a szkoda