Zduńskowolskie dożynki powiatowo-gminne Wojsławice 2013 rozpoczęła uroczysta polowa msza święta na placu przy Zespole Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego. Po niej dożynkowy korowód przeszedł na teren przy miejscowej podstawówce.

Tu rozpoczęła się część oficjalna dożynek powiatowo-gminnych. Gospodarze dożynek starosta zduńskowolski Wojciech Rychlik wraz z wójtem gminy Zduńska Wola dokonali otwarcia dożynek, a wraz ze starościną i starostą dożynek Dorotą Kornacką i Krzysztofem Kopciuchem dziękowali delegacjom sołectw za dożynkowe wieńce.

Dożynki powiatowo-gminne Wojsławice 2013 świętowane z Węgrami


Dożynki powiatowo-gminne Wojsławice 2013 były też okazją do ugoszczenia delegacji zaprzyjaźnionego z gminą Zduńska Wola miasta partnerskiego Lőrinci na Węgrzech. Jego burmistrz Zoltán Víg wspólnie ze starostą i wójtem kroił chleb upieczony z tegorocznych plonów i częstował uczestników dożynek.

W czasie części oficjalnej przez kilka minut padał deszcz. Jednak nie zepsuł on humoru świętującym rolnikom, producentom i hodowcom. Co więcej, wójt Staniucha podkreślił, że rolnicy tego deszczu oczekują.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna tegorocznego Święta Plonów. Na scenie prezentowali się soliści i zespoły z GOKiS w Zapolicach oraz z PMDK „Na Pięterku” w Zduńskiej Woli. Na godz. 20 przewidziano występ gwiazdy wieczoru - zespołu "Ukrainian Folk".

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

B (gość)

A mnie najbardziej podobały się występy z MGOK-u z Szadku, jak widać autorowi artykułu chyba nie, bo nawet ich nie zauważył :(

IGA (gość)

VIP-Y TO TYLKO CZEKAJĄ NA DARMOWE ŻARCIE AZWYKŁY OBYWATEL MUSI ZA WSZYSTKO ZAPŁACIĆ. TO NIESPRAWIEDLIWOŚĆ.

Nicki (gość)

gmina i powiat powinny zaprosić kogoś szczególnego tj p Magde Gessler ktora na pewno byla by gwiazda tej imprezy a nie same znajome twarze zapraszaja, :/ przynajmniej cos ciekawego by sie dzialo razem z p Gessler :D

kłos (gość)

Myślałem, że jak zmienią naczelniczkę od promocji, to nie będą już musiał oglądać tej starej. A tu klapa, Jarosławska niezastąpiona. Jedyne wytłumaczenie, że muszą ją pokazywać do najbliższych wyborów. Ostatecznie za dużo Platforma Obywatelska i wraz ze strażakiem samem już w nią zainwestowała.