Rolnicy z gminy Zduńska Wola dziękują za plony w Wojsławicach. Od niedzielnego południa trwają tam dożynki.

Święto plonów rozpoczęto korowodem dożynkowym. Misternie przygotowane wieńce zaprezentowali przedstawiciele 20 sołectw: Wojsławic, Annopola Nowego, Annopola Starego, Czechów, Izabelowa, Korczewa, Białego Ługu, Gajewnik i Gajewnik Koloni, Kładów, Krobanowa, Ogrodziska, Piasków, Tymienic, Zamłynia, Mostek, Opiesina, Poręb, Rębieskich, Wólki Wojsławskiej oraz Zborowskich. Korowód prowadzili starostowie dożynek Sylwia Kopciuch z Wólki Wojsławskiej i Paweł Sadowski z Wojsławic. Pani Sylwia prowadzi z mężem gospodarstwo specjalizujące się w produkcji bydła mlecznego, a pan Paweł z żona ma gospodarstwo nastawione na hodowlę tuczników.
Jak na Gminno-Parafialne Dożynki przystało, była zarówno część sakralna, jak i obrzędowa. Wieńce zostały poświęcone, była uroczyste nabożeństwo. Po nim dzielono chlebem, który pokroili wójt gm. Zduńska Wola Henryk Staniucha oraz burmistrz partnerskiego miasta węgierskiego Lorinci, Vig Zoltan.
Święto plonów w Wojsławicach potrwa do późnego wieczora. Na scenie pojawią się m.in. Zduńskowolanie, koła gospodyń wiejskich czy goście z Węgier. Nie zabraknie też konkursów z nagrodami dla mieszkańców, które ruszą ok. godz. 17.30. O godz. 18 wystąpi Warszawska Kapela z Targówka, a gwiazdą wieczoru będą Baciary, które zaprezentują się o godz. 19.
Są też stoiska, w tym pań z Krobanowa i Poręb, które serwują regionalne smakołyki. Jest wesołe miasteczko i inne atrakcje. Patronat nad dożynkami objął ,,Dziennik Łódzki".

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!