Dzień Katyński obchodzono dzisiaj w Wojsławicach.

Uroczystości Dnia Katyńskiego zorganizowano pod obeliskiem ku czci poległych policjantów przy Szkole Podstawowej w Wojsławicach. Głównym punktem obchodów było upamiętnienie policjantów zamordowanych w 1940 r. w Miednoje. Gościem honorowym była wnuczka jednego z nich.
W uroczystościach wzięli udział komendant powiatowy policji w Zduńskiej Woli insp. Włodzimierz Kłobus oraz sztandar jednostki w asyście pocztu sztandarowego. Byli również przedstawiciele samorządu gminnego na czele. Przy obelisku złożono kwiaty i zapalono znicze.
Uroczystości przy pomniku to kontynuacja ogólnopolskiej i zapoczątkowanej trzy lata temu akcji „Katyń – ocalić od zapomnienia”. W kwietniu 2010 roku uczniowie wojsławickich szkół posadzili przy szkole trzy Dęby Katyńskie w celu uczczenia pamięci zamordowanych w Miednoje: starszego posterunkowego Władysława Konata, starszego posterunkowego Szymona Jagiełło i posterunkowego Antoniego Sokołowskiego.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Elwira (gość)

Miałam przyjemność wziąć udział w tej doniosłej uroczystości. Zarówno część artystyczna, jak i pozostała zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Była bardzo dobra organizacja i serdeczni ludzie. Pozwoliło mi to uczcić pamięć zarówno mojego dziadka, jak i wszystkich pomordowanych. O tej sowieckiej zbrodni nie można nigdy zapomnieć. Myślę, że to była znakomita lekcja historii oraz przestroga dla nas wszystkich przed powtórzeniem się tego ludobójstwa.