Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Mikołajkowy turniej w Zapolicach [zdjęcia]

Jacek Dębczak i Tomasz Bąbas
Mikołajkowy turniej w Zapolicach trwał dwa dni. W halową piłkę nożną grały dzieci i drużyny seniorskie.

Relacjonuje Tomasz Woźniak z GOKiS Zapolice:
W miniony weekend w Zapolicach odbył się III Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej. Miejscem zmagań była sala gimnastyczna ZSO w Zapolicach. W sobotę rywalizowali chłopcy ze szkoły podstawowej i jedna drużyna dziewcząt. W niedzielę natomiast do gry przystąpiły drużyny seniorskie reprezentujące poszczególne miejscowości gminy Zapolice.

W sobotnich zmaganiach rywalizowało 7 drużyn

(drużyna LUKS Grabia Kolumna niestety nie dotarła na turniej).
Zwyciężyła drużyna Warty Sieradz, która w finale pokonała Victorię Szadek 2:1. Miejsce 3 zajęli piłkarze Pogoni Zduńska Wola, którzy w decydującym pojedynku pokonali LKS Paprotnię 6:3. W meczu o 5 miejsce LKS Kwiatkowice ograł dziewczyny z Klubu Sportowego "Amatorzy" Zapolice. Miejsce 7 przypadło LKS II Paprotni. Najlepszym zawodnikiem wybrano Wiktora Gabrjaniaka z LKS Paprotnia, najlepszym bramkarzem Patryka Rozmarynowskiego z Warty Sieradz. Król strzelców to Mateusz Grabski z LKS Kwiatkowice.
Skład zwycięzców: Patryk Rozmarynowski, Kamil Góra, Michał Stasiak, Piotr Szczepanik, Hubert Fornalczyk, Michał Marczak, Krzysztof Janczak, Jakub Paszkiewicz, Bartłomiej Krysiak, Dawid Sobczak.

W niedzielę do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów

.
Zwyciężyli piłkarze ze Pstrokoń, którzy w finale pokonali Zapolice 7:4. W meczu o 3 miejsce Beleń pokonał Kalinowe 5:2. Najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Smędę z Belenia, najlepszym zawodnikiem został Mariusz Woźniak ze Pstrokoń. Królem strzelców Krzysztof Barbarowicz z Kalinowej.