Powiatowa Gala Sportu w Zduńskiej Woli [zdjęcia]

wry
Powiatowa Gala Sportu w Zduńskiej Woli
Powiatowa Gala Sportu w Zduńskiej Woli Włodzimierz Rychliński
Powiatowa Gala Sportu odbyła się w Zduńskiej Woli. Gratulacje oraz nagrody odebrali zawodnicy i trenerzy z powiatu zduńskowolskiego, którzy w kończącym się roku odnosili największe sukcesy na sportowych arenach kraju i świata.

Starosta Wojciech Rychlik podkreślał, że sukcesy sportowców to także powód do dumy dla mieszkańców całego powiatu. Dlatego, powiatowe władze, choć skromnie chcą docenić ich wysiłek. Zawodnicy otrzymali po tysiąc złotych, trenerów uhonorowano nagrodami w wysokości 500 zł. Były też nagrody rzeczowe.

Powiatowa Gala Spotu - nagrodzeni:

Adrian Maniewski z Klubu Motorowodnego ,,Ślizg". Zdobył srebrny medal Mistrzostw Świata, brązowy medal Mistrzostw Europy oraz tytuł Najlepszego Polskiego Zawodnika w Polskim Związku Motorowodnym. W tym sezonie stawiał On czoła także w Formule 2.
Marcin Kuźniarek z Międzyszkolnego Klubu Sportowego zdobył, m.in.: srebrny medal na Mistrzostwach Polski Młodzików w 2011 r. w rzucie młotem, a w tym rokuzłoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Łodzi.
Krzysztof Kaczmarek z tego samego klubu ma na koncie m.in. srebrny medal w pchnięciu kulą na Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce INAS - Praga oraz VI miejsce na Mistrzostwach Świata osób niepełnosprawnych w lekkoatletyce IPC - Lion - Łódź.
Andrzej Suliński, trener Krzysztofa Kaczmarka oraz Marcina Kuźniarka.
Maja Nyks z MUKS „Park", wicemistrzyni Polski Juniorów w rzucie młotem i pięciokrotna mistrzyni Polski, jest najlepszą zawodniczką w województwie, zdobyła już 5 medali Mistrzostw Polski.
Tomasz Szewczyk, trener Mai z MIKS ,,Park". Jego podopieczni w całej karierze trenerski zdobyli ponad 14 medali Mistrzostw Polski. 2 zawodniczki reprezentowały Polskę na zawodach międzynarodowych.
Marcin Mielczarek z Integracyjnego Klubu Sportowego ,,Start" ma na swoim koncie sporo osiągnięć. W tym roku 3 miejsce w skoku w dal,6 miejsce na 100m podczas Mistrzostwa Świata w Lyonie.
Karol Kozuń z IKS ,,Start" w tym roku zajął 1 miejsce w pchnięciu kulą podczas Mistrzostwa Świata w Lyonie.
Marcel Jarosławski z IKS ,,Start" ma na koncie w mijącym roku 7 miejsce w skoku w zwyż w Lyonie oraz 2 miejsce w skoku w dal na Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych.
Wojciech Kikowski trener niepełnosprawnych sportowców z IKS ,,Start".

Powiatowa Gala Spotu - nagrody rzeczowe:

Adrian Paczkowski ze Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Zduńskiej Woli, który zajął 8 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce w rzucie młotem
Magdalena Długosz z Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK „Sokół”, która zajęła 7 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików
Ewa Wrąbel ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK „Sokół”, która zajęła 7 miejsce w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży
Marta Kujawiak ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK „Sokół”, która zajęła 7 miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików
Paulinę Wrąbel ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK „Sokół”, która zajęła IV i VI miejsca w różnych konkurencjach na Mistrzostwach Polski Młodzików
Maria Piontek z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK”, która zajęła 5 miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w rzucie młotem i 1 miejsce podczas Mistrzostw Makroregionu w rzucie młotem
Karolina Zawiera z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK”, która zajęła 6 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w rzucie młotem
Daria Szyjkowska z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK”, która zajęła 7 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w rzucie młotem
Kamila Błaszczyk z Międzyszkolnego uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK”, która zajęła 8 miejsce podczas Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w rzucie młotem i 1 miejsce podczas Mistrzostw Makroregionu w rzucie młotem.