Gatta Active Zduńska Wola wiceliderem tabeli

Ryszard Dullek
Kibice Gatty Active Zduńska Wola mogą być dumni. Ich drużyna na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek Futsal Ekstraklasy została wiceliderem tabeli i stanęła przed szansą wywalczenia tytułu wicemistrza kraju.

Gatta Active Zduńska Wola zawdzięcza awans na drugie miejsce tabeli zwycięstwu nad GAF Jasna Gliwice i kolejnemu, trzeciemu już z rzędu potknięciu Pogoni '04 Szczecin. Dotychczasowy wicelider Futsal Ekstraklasy w trzech ostatnich meczach ligowych odnotował dwa remisy i doznał porażki.

Gatta Active Zduńska Wola w minionej, 20. serii spotkań pokonała na wyjeździe GAF Jasna Gliwice 4:1. Po pierwszej połowie meczu był remis 1:1. Ekipa trenera Wojciecha Sopura objęła prowadzenie w 11. minucie gry po golu Marcina Olejniczaka. Wyrównująca bramka dla rywali padła kilkadziesiąt sekund przed przerwą.
Gatta Active ponownie objęła prowadzenie w 25. minucie spotkania po golu Mariusza Milewskiego. Niespełna trzy minuty później trzecią bramkę dla ekipy trenera Sopura strzelił Michał Marciniak. Rezultat meczu na 4:1 ustalił w ostatniej minucie gry Daniel Krawczyk.