Najpopularniejsza wyszukiwarka świata świętuje narodziny hip-hopu. Z tej okazji każdy może wcielić się w dj-a i poznać historie gatunku muzycznego, który narodził się równo 40. lat temu.

Google Doodle - historia hip-hopu


40 lat temu, w Nowym Jorku narodził się gatunek muzyki, który podbił serca i umysły osób na całym świecie. Najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa świata przypomina o początkach hip-hopu, jego narodzinach w dzielnicy Bronx, oraz oddaje nam możliwość miksowania płyt winylowych dzięki specjalnej wbudowanej aplikacji.

Aplikacja upamiętnia imprezę sprzed 40 lat, na której Kool Herc, muzyk jamajskiego pochodzenia, po raz pierwszy zaprezentował możliwości hip-hopu.


Google Doodle to specjalna, tymczasowa zmiana loga wyszukiwarki na stronie głównej ,stworzona dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi.

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!