Grzegorz Schreiber marszałkiem województwa łódzkiego

Agnieszka Olejniczak

Sejmik Województwa Łódzkiego wybrał marszałka. Został nim Grzegorz Schreiber, który dostał 17 głosów poparcia radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Grzegorz Schreiber, dotychczas poseł Prawa i Sprawiedliwości ze Zduńskiej Woli, został wybrany na marszałka województwa łódzkiego podczas pierwszej sesji sejmiku wojewódzkiego.

Nowy marszałek nie miał kontrkandydata. Pierwotnie zgłoszona przez Koalicję Obywatelską Joanna Skrzydlewska, wycofała swoją kandydaturę tuż przed głosowaniem. Radni KO oraz PSL odmówili udziału w głosowaniu.

Sejmik ustalił też wynagrodzenie marszałka na 11.820 zł brutto miesięcznie.

Grzegorz Schreiber jest posłem na Sejm Rzeczypospolitej wybranym z okręgu sieradzkiego. Ponadto od września 2016 roku był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odpowiadał z kontakty klubu Prawa i Sprawiedliwości z rządem.

Schreiber startował do Sejmu jako mieszkaniec Zduńskiej Woli. W Zduńskiej Woli ma także swoje główne Biuro Poselskie. Pochodzi jednak z Bydgoszczy, gdzie między innymi działał w samorządzie. Także wojewódzkim.

W tej kadencji Sejmu był wiceprzewodniczącym klubu poselskiego PiS oraz przewodniczącym komisji Infrastruktury i członkiem Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach, a także Podkomisji stałej do spraw nowelizacji Kodeksu wyborczego oraz Kodeksu postępowania administracyjnego.

Po wyborze na marszałka Grzegorz Schreiber straci mandat poselski. Jego miejsce w Sejmie zajmie Paweł Rychlik z Wielunia.

Grzegorz Schreiber marszałek województwa łódzkiego. Wybory zarządu województwa łódzkiego i prezydium sejmiku [RELACJA LIVE]

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

27.11.2018, 20:32

Ciężko będzie naszym władzom o pieniążki z sejmiku , polityczna układanka o tym mówi buty będa zdzierać a efektów nie będzie. No oczywiście sporadyczne dofinsowania tych inwestycji na które jeszcze będą pieniążki z uni, bo już się powoli kończą , a miasto nasze i powiat zadłużone są maksymalnie nowe budżety uwidocznią to.

23.11.2018, 17:30

Nikt ci tyle nie da co pokorą obieca koniec kropka wygrali ? Wygrali i o to się rozchodzi

23.11.2018, 13:25

ja wiem że środki się kończą ale przypomnijmy sobie kampanię Pana Pokory który mówił że " natychmiast utworzy wydział do spraw pisania wniosków " więc proszę - niech tworzy niech działa i niech nie gada że sejmik mu nie sprzyja bo ma wszystko - ja trzymam kciuki , zobaczymy

23.11.2018, 10:35

No to Schraiber od Zdunskiej ma wolne 5lat ,a my od kasy.brawo

23.11.2018, 10:22

Ale radni Po i PSL pokazali absolutny brak klasy, nie mogą się pogodzić , że po 12 latach tracą stołki a kto wie co wypadnie z szaf państwowych spółek po takim czasie

23.11.2018, 09:57

Do Rolo
Z unijnych funduszy już wszystko rozdane. zostały jakieś resztki, to po co tworzyć Wydział. Przeczytaj sobie harmonogram konkursów na 2018 r.

23.11.2018, 09:49

Jaka Zduńska Wola toż spadochroniarz z Bydgoszczy-a swoją drogą Zduńska Wola nie ma już swoich kompetentnych ludzi??????????????????

23.11.2018, 09:44

jak to Pan Pokora mawia " nie dajcie się omamić , wystarczy pisać bardzo dobre wnioski , sejmik tu nie ma nic do rzeczy " Mam nadzieje że już powoli tworzy się specjalny wydział do pisania tych perfekcyjnych wniosków i Zduńska Wola już goni Sieradz .

23.11.2018, 08:35

Miło było patrzeć na tych, którzy o te stołki już zabiegają w Urzędzie Marszałkowskim:-) Ci najsilniejsi od transparentów i trzymania banerów na spotkaniach. Zasłużyli sobie:-) poza tym to dobrzy fachowcy :-) nie tylko silni ale również inteligentni :-) Pozdrawiam i życzę powodzenia na nowej drodze zawodowej :-)

23.11.2018, 07:41

No to Hanka teraz będziesz stołki w Łodzi produkować albo koryta jak kto woli

23.11.2018, 07:37

Ale miło było patrzeć jak wyglądają ludzie których się od koryta odrywa teraz przyjadą do zduni mimo że " Prezydent" pokora powiedział że to nie wchodzi w rachubę .Kampania się skończyła teraz będzie rozliczanie już czekam na budżet i ile tam ulic do roboty

23.11.2018, 06:26

Bez wątpienia nowy PiS w Sieradzu. Koalicja czterech radnych z PO kompromitacja. Rozmaryna zgroza.

23.11.2018, 04:54

Zginą bez pantofelka. Z Bydgoszczy ha ha ha

22.11.2018, 23:17

Do PO i PSL.
Nieobecni nie mają racji.
Konstytucja! Konstytucja! Konstytucja!

22.11.2018, 23:08

Y

22.11.2018, 22:25

Należy zrobić porządek też z okręgiem piotrkowskim. Te tłuste misie wszystkich swoich pociotów wpakowali na intratne stanowiska do spółek skarbu państwa.

22.11.2018, 22:21

Jeden problem Sieradza to PIS w wydaniu Matuszewskiego. To zdaje się macieza sobą. Drugi to Matysiak. Usunac z urzedu i bedzie ok. P. Urszulo do dziela. Tylko w Pani nadzieja

22.11.2018, 22:08

moim zdzaniem należy rozwiązać struktury pisu w sieradzu, usunąć zdrajców i kołtunów i stworzyć partię od nowa.Nie musi być tak liczna jak obecnie ale składająca się z uczciwych i poządnych ludzi.

22.11.2018, 22:02

Przewodnicząca sejmiku - mistrzyni. Niby z biblioteki, ale nie wie, że się nie mówi "włancza". Pani Koperta - nie mówi się "włancza". Nawet w Pajęcznie.

22.11.2018, 22:00

Myślę że będzie,całkowicie mam takie samo zdanie

22.11.2018, 21:57

NIE DOPUŚCIĆ DO WYBORU GOTKOWICZ I KOŁOSZCZYK,NIE ZASŁUGUJA NA TAKIE STANOWISKA W POWIECIE. NALEZY ZROBIC W PISIE SIERADZKIM PORZĄDEK,CIĄĆ RÓWNO DO SPODU

22.11.2018, 21:54

takie są reguły demokracji, ich nie da się zatuptać.

22.11.2018, 21:50

Do zagubionych ludzi totalnej opozycji z PO, Nowotwora i PSL - jak mawiał klasyk (wasz mentor od karaluchów Niesiołowski) NALEŻY NAJPIERW WYGRAĆ WYBORY.

22.11.2018, 21:44

Jutro w powiecie weselej nie będzie weselej Kieler za srebrniki zdradzi swoich przyjaciół a i tak władze będzie miał PIS

22.11.2018, 21:37

Należy mieć większość. To takie proste. A totalna bezczelna opozycja myśli, że wrzaskiem i tupaniem wybierze Marszałka. I Ci łamiący prawo mają czelność powoływać się na Konstytucję.