Halowy Puchar Polski dla Red Devils [ZDJĘCIA]

Ryszard Dullek
Red Devils Chojnice zdobywcą Halowego Pucharu Polski. Zespół prowadzony przez ukraińskiego trenera Olega Zozulę wywalczył trofeum w rozegranym w miniony weekend w Zduńskiej Woli turnieju final four. Będąca gospodarzem zawodów Gatta Active zakończyła pucharowe boje już w sobotę. Przegrała półfinałowe starcie z Rekordem Bielsko-Biała.

Red Devils Chojnice w finale zduńskowolskiego turnieju zwyciężył 2:1 Rekord Bielsko-Biała. Mecz był niezwykle zacięty i wyrównany. Wynik spotkania w 9. minucie odtworzył Rekord. Cztery minuty później Red Devils doprowadził do wyrównania, a w 7. minucie drugiej połowy wyszedł na prowadzenie. Zespół z Bielska-Białej próbował zmienić niekorzystny dla siebie rezultat pojedynku. Wycofał bramkarza i grał piątką zawodników w polu. Nic to jednak nie dało. Obrona Red Devils była nie do sforsowania.
Zduńskowolska Gatta Active przegrała półfinałowy pojedynek z Rekordem aż 2:7. Początek meczu nie zapowiadał porażki. Drużyna trenerów Wojciecha Sopura i Marcina Stanisławskiego objęła prowadzenie po golu Igora Sobalczyka. Niestety na tym dobre się skończyło. Zespół z Bielska-Białej wbił Gatcie Active aż 7 goli. Odpowiedzią była jedynie bramka Mariusza Milewskiego.
W drugiej półfinałowej potyczce Red Devils wyeliminował Clearex Chorzów. W normalnym czasie gry pojedynek zakończył się remisem 4:4. Dogrywka również nie dała rozstrzygnięcia. W rzutach karnych skuteczniejsi byli zawodnicy z Chojnic. Wygrali 3:1.

Finał Halowego Pucharu Polski:

Red Devils Chojnice - Rekord Bielsko Biała 2:1 (1:1)
Gole: 0:1 Łukasz Biel (9), 1:1 Oleksandr Bondar (13), 2:1 Przemysław Laskowski (27)

Półfinałowe mecze Halowego Pucharu Polski:

Clearex Chorzów - Red Devils Chojnice 4:4 (1:1), rzuty karne 1:3
Gole: 0:1 Tomasz Kriezel (9), 1:1 Robert Gładczak (12), 1:2 Sebiastian Wojciechowski (25), 1:3 Sebastian Wojciechowski (32), 2:3 Mariusz Seget (34), 2:4 Łukasz Sobański (36), 3:4 Robert Gładczak (39), 4:4 Robert Gładczak (40)

Gatta Active Zduńska Wola - Rekord Bielsko-Biała 2:7 (1:3)
Gole: 1:0 Igor Sobalczyk (6), 1:1 Kamil Kmiecik (13), 1:2 Kamil Kmiecik (17), 1:3 Michał Marek (20), 1:4 Michał Marek (25), 2:4 Mariusz Milewski (29), 2:5 Michał Marek (35), 2:6 Michał Marek (35), 2:7 Artur Popławski (37)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0