Ile zarobi prezydent Zduńskiej Woli? Radni ustalą wynagrodzenie Konrada Pokory

Na piątek, 23 listopada zaplanowana jest druga sesja Rady Miasta Zduńska Wola. Radni będą na niej decydować o pieniądzach. Ustalać zarobki swoje i prezydenta.

Na drugiej sesji w nowej kadencji samorządu zaplanowano debatę nad uchwałami w sprawie wynagrodzeń. Rada będzie ustalała diety dla siebie, a także pensję dla nowe go prezydenta Zduńskiej Woli Konrada Pokory.

W projekcie uchwały w tej sprawie zaproponowano by prezydent Pokora dostał na początek pensję w wysokości 10.620 zł brutto.

Na takie miesięczne zarobki złożyć się ma 4.800 zł pensji zasadniczej, 2.100 zł dodatku funkcyjnego oraz 2.760 zł dodatku specjalnego, który wylicza się jako procent dwóch pierwszych składników. Konrad Pokora ma dostać 40 proc. tego dodatku. Ponadto prezydentowi przysługuje dodatek stażowy. W przypadku stażu ponad 20 lat jest to 20 proc. zasadniczej, czyli 960 zł.

Maksymalna kwota wynagrodzenia prezydenta miasta, jaką dopuszczają przepisy, to około 12.500 zł.

Poprzedni prezydent Piotr Niedźwiecki zarabiał miesięcznie 7.920 zł. Jego pensja została obniżona przez radnych w połowie kadencji. Wcześniej ustalono ją na prawie 12 tys. zł. Były już prezydent Zduńskiej Woli Piotr Niedźwiecki otrzymał odprawę w wysokości trzymiesięcznego wynagrodzenia - 20.520 zł.

Rada miasta ma też ustalić wysokość diet. Radnym w Zduńskiej Woli przysługuje ryczałt z pracę w samorządzie. Miesięcznie radny bez funkcji dostaje 900 zł, przewodniczący komisji i wiceprzewodniczący rady po 1.100 zł, a przewodniczący rady 1.950 zł.

Taka sama wysokość ryczałtów jest zaplanowana w projekcie uchwały.

ZOBACZ TAKŻE: Ile zarabiają włodarze?

Agnieszka Olejniczak

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

27.11.2018, 20:42

najpierw nauka ortografi a potem komentarze matoły.Wstyd robicie

21.11.2018, 19:27

Matołatol

21.11.2018, 14:17

Komentarze pisze jeden matoł albo mamy ich kilku - ortografia ludzie nie mówiąc o składni.

21.11.2018, 09:09

Ja też moglem startować ale witek się nie zgodził. Wołał hydraulika.

21.11.2018, 09:04

Moglem startowac ibym wygrał ale leliej mi u grzesia

21.11.2018, 08:43

nie rozumiem odprawy w tym przypadku. Jak komuś kończy się umowa to nic nie otrzymuje przecież :/

21.11.2018, 00:02

A czy to ważne kto nas uczył? Ważne że wybieramy !!!!!!!

20.11.2018, 23:55

Małżonka Kondzia łasa na kasę, więc przeżyje jego mocną otwartość tu i tam;)

20.11.2018, 22:25

Podwyżki można dać ludziom, a nie ludzią. Można odżyć, a nie odrzyć. Kto Was ludzie uczył języka polskiego?

20.11.2018, 22:24

Patryk, obudź się chłopie, ty RZYJESZ? HAHAHAHAHA, jak tak RZYJESZ to w RZYCIU prezydentem nie będziesz

20.11.2018, 22:24

Patryk, obudź się chłopie, ty RZYJESZ? HAHAHAHAHA, jak tak RZYJESZ to w RZYCIU prezydentem nie będziesz

20.11.2018, 22:18

Na dzieci dajcie koryciarze

20.11.2018, 22:16

No to cukiernia odrzyje

20.11.2018, 22:15

To pierwsza obietnica pokory zrealizowana .Zrobię wszystko by mieszkańcy godnie zarabiali .Brawo Pokorą to się nazywa skuteczność

20.11.2018, 21:34

Najpierw to może niech dadzą podwyżki ludzią, bo sami sobie będą w urzędach pracować

20.11.2018, 20:27

No to trenkner rada nadzorcza spółdzielni do rezygnacji. Pokaz twarz. Tu 2000 tam 1000 i się zbiera za 2 dni pracy w m-cu.

20.11.2018, 20:23

i polowa na cele spoleczne albo zwierzaki