(© Agnieszka Olejniczak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W Radzie Miasta Zduńska Wola jeden klub został rozwiązany, drugi zmienił nazwę. Prezydent stracił poparcie swoich radnych.

Klub radnych Forum Dobrej Woli w Radzie Miasta Zduńska Wola przestał istnieć od 23 listopada. Jednocześnie powstał klub Razem dla Rozwoju.

Nowy klub w radzie tworzą ci sami radni, którzy byli w Forum - Ewa Balcerzyk, Ewa Marszałek i Jacek Krata.

Radni decyzję o zmianie nazwy klubu podjęli w proteście przeciwko działaniu prezydenta. Chodzi o odwołanie wiceprezydenta Pawła Jegiera, wywodzącego się z Forum Dobrej Woli, podobnie jak prezydent Piotr Niedźwiecki. Prezydent uzasadniając decyzję twierdził, że ma wsparcie swojego środowiska. Radni temu zaprzeczają.

- Nie identyfikujemy się ze środowiskiem Piotra Niedźwieckiego, które poparło odwołanie wiceprezydenta - mówi Ewa Balcerzyk.

Radna Ewa Marszałek twierdzi, że klub Razem dla Rozwoju bedzie działał niezależnie. Nie będzie ani w opozycji, ani w koalicji.

W zduńskowolskiej radzie miasta nie ma też już klubu radnych Porozumienia Ponad Podziałami "Razem". Przestał istnieć, gdy wystąpiło z niego dwóch z trzech jego członków.

Z początkiem listopada wystąpili z niego radni Robert Florczak i Dariusz Kmiecik, co spowodowało jego rozwiązanie. Radni nie wstąpili do innego klubu. Trzeci członek klubu Wojciech Bladowski również jest radnym niezależnym.

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

irys (gość)

To ze nie ma klubu to nic ważne jak będą głosować bo tam juz wymówienia w mpwik i na mosir dla zony pomidora czekają

Osobno dla Upadku (gość)

Niedźwiecki chciał się rozstać po dżentelmeńsku z Jegierem, ale jak tak wreszcie będzie musiał ujawnić, że Jegier to nierob i pozorant, a Niedźwiecki miał całkowitą racje, że go wreszcie pogonił. Tylko czy wtedy Pani Ewa przeprosi pana Piotra, że rozwiązała klub Forum. Jegierowi uległo wielu jak roztaczał swój "UROK" i czarował, tylko że nic z tego czarowania nie było dla miasta, nie ma żadnych efektów, dokumentów, żadnych umów, nic poza laniem wody i tylko ble, ble ble.....że tu był, a tam rozmawiał, że tu obiecali, a tam mówili, no i że wszędzie towarzyszyła mu super fachowiec ... No ale panie radne lubią słodzenie i przewracanie oczami więc pewnie dalej wierzą "czarusiowi" tak jak wierzył mu Niedźwiecki.

mtmd

Obie kobiety w moim przekonaniu już zdążyły się zeszmacić. Jeszcze niedawno manifestowały poparcie dla Niedźwieckiego, a Balcerzykowa nawet wnioskowala o podwyżkę dla Niedźwieckiego. Obie uczestniczyły w czystkach personalnych popierając prezydenta, wspierały jego donoszenie. A tutaj nagle przejrzały??? Wstydu im zabrakło, gdy uciekają z tego chorego statku dopiero teraz kiedy statek tonie.