Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zduńskiej Woli przeszedł na emeryturę. 31 stycznia komenda pożegnała Wiesława Kopytka.

St. bryg. Wiesław Kopytek był komendantem PSP w Zduńskiej Woli od lipca 2007 roku. W straży pożarnej służył od 1989 roku, gdy rozpoczął naukę w Szkole Głównej Pożarnictwa.

Komendanta pożegnano we wtorek podczas uroczystości, w jakiej uczestniczyli samorządowcy i przedstawiciele instytucji i służb powiatowych oraz współpracownicy i podwładni Wiesława Kopytka.

Strażacy oddali odjeżdżającemu dowódcy honory, wyprowadzając wozy bojowe i włączając syreny.

Do czasu powołania nowego komendanta, pełniącym obowiązki będzie dotychczasowy zastępca st. kpt. Łukasz Drzewiecki.

Czytaj także

  Komentarze (4)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  rex (gość) (hmm)

  Oj tam, prezydent byl zajety swoja kampania i obrona stolka i pozegnaniem SP 11, likwiduja szkole i robia tam przedszkole

  baba (gość)

  Pana komendanta "ładnie" poproszono o odejście na emeryturę. Nie był po stronie obecnie rządzącej opcji politycznej. A więc powiedziano mu "emerytura" albo .....

  hmm (gość)

  Wszyscy samorządowcy żegnają Komendanta oprócz przedstawiciela MIASTA na którym strażacy działają najwięcej.