Które ulice miejskie będą przebudowane w Zduńskiej Woli w 2019 roku? Zobacz plan w budżecie

Sześć miejskich ulic ma zostać przebudowanych w 2019 roku. Miasto chce też przygotować dokumentację na budowę nowej ulicy pomiędzy Kościelna a Komisji Edukacji Narodowej. Które drogi są w planie?

W planie budżetu Zduńskiej Woli na 2019 rok wśród wydatków inwestycyjnych na drogi zaplanowano 3,9 mln zł na przebudowę dróg miejskich.

W 2019 roku przebudowane mają zostać ulice:
Gołębia - 1 mln zł
Jaśminowa - 260 tys. zł
Urocza - 320 tys. zł
Orla - 450 tys. zł
Południowa - 870 tys. zł
Wincentego Pola - 870 tys. zł.

Miasto zamierza także wykonać dokumentację przyszłościową dla przebicia nowej drogi od ul. Kościelnej do ul. Komisji Edukacji Narodowej. Bedzie na to 100 tys. zł.

Agnieszka Olejniczak

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

04.01.2019, 00:58

A co z ulicą jodłowa? Która jest dojazdem do karsznic i pobliskich wsi? Dramat... Może najwyższy czas by weszlo prawo że jak zepsuje co się auto na jezdni przez dziurę państwo powinno pokrywać koszty, amortyzatory, przegluby itp, wogule nie rozumiem po co łatać dziury z roku na rok gdzie z tych lat byłaby już dawno nowa ulica i można by było naprawiać inne marnotractwo pieniędzy, na nowym mieście to każda ulica jest do zrobienia prócz swierkowej

03.01.2019, 22:48

Zurawia to najgorsza ulica w okolicy kępiny. Autem nie idzie jechać zimą bajoro a latem sie kurzy że okien w domu otworzyć nie można. Dramat !!!

02.01.2019, 22:42

Gdzie pomysły na otrzymanie dofinansowania z dotacji, brak pieniędzy i pomysłów, Zapolice już otrzymały 3 miliony zł z dotacji,ale tam myślą o ludziach a w Zduni tylko o sobie i swioch stołkach

02.01.2019, 16:50

Borowa!!!!!! To jedno wielkie bajoro. Dziura na dziurze, buty brudne, samochody trzeszczą!!

02.01.2019, 08:22

a Kołłątaja? Zaczęli inwestycję a kiedy skończą?

01.01.2019, 13:44

ludziska jak chcecie miec ulice zrobiona zbierzta sie do kupy i chodzcie na sesje i do prezydenta i do mediow naglasniac temat!

01.01.2019, 13:36

A ulica zurawia? Ile lat czlowiek ma czekać? Tylko popada to kaluze, non stop ubrudzone buty, ze wstyd na miasto isc, dziura na dziurze bo przeciez asfaltuowej drogi tutaj brak. Nikt nie prosi o wielki wydatek jak na ulicy wiklinowej na ktora i tak ludzie psiocza, ale "dywan" z asfaltu jak wzdłuż kepiny rozwiązałby sytuację mieszkańców.

31.12.2018, 19:16

Kacza i prosta to 5 mln więc o czym gadamy zrobią najkrótsze ulice żeby się chwalić że np 15 ulic zrobili tylko to będzie 15 % wszystkich do zrobienia ale niech będzie my zduńskowolanie lubimy dostawać po ryju od polityków i jeszcze im kieszenie napychać biznesmen się znalazł od pączków z zatokami 1,5zl ma miesiąc przecież to już pachnie kasa pod stołem gdzie jest skarbówka

31.12.2018, 18:40

Prezydentem jest miesiąc a chcecie by zmienił w zd wola w San Francisco... Ma na to 4 lata... Teraz to tak naprawdę uchwalił to co było po poprzednim prezydencie

31.12.2018, 17:08

Ja również uważam że Kacza i Prosta aby odciążyć centrum miasta!!! Czy naprawdę rządzący tego nie widzą?

31.12.2018, 14:21

Prosta, kacza i odciazy się centrum miasta. Dojazd do Sieradza i s8 z południowej części miasta.

31.12.2018, 12:37

A ulica Polna jaką była taką jest, jak zwykle brak funduszy.
A zalew straszy jak z horroru

31.12.2018, 11:54

I co z tego że 6 ale najmniejsze i wąskie pokorą dobrze wiedział że nie zrobi wszystkich ulic ale wie również że ludzie nie oczekują prawdy tylko nadziei idę o zakład że wygra następniene wybory chyba że ambicje Szewczyka wezmą górę a wezmą i do tego jeszcze Rychlik się dołoży

31.12.2018, 11:17

Ludzie raptem 2 miesiące jest Prezydentem naszego miasta, a wy już z pretensjami... Dajmu mu troszkę czasu, żeby go oceniać. Jeśli macie takie pretensję, że wasze ulicę nie są zrobione to proponuję ruszyć dupę i zgłosić je w następnym roku podczas głosowania w budżecie obywatelskim. Ale po co ? Lepiej pie****ić przez internet i być anonimowym... Może to właśnie wy pokażcie co zrobiliście dla naszego miasta ??

31.12.2018, 10:28

Żeby jechać przez te ulice to trzeba się ubrać tak żeby jeszcze przed szkołą dzieci mogły się przebrać bo na teraz jak by zobaczyć te drogi to pływają a zaraz dzieci do szkoły będą chodzić ale każdy ma to gdzieś najlepiej robić ulice które aż tak nie potrzebna jest przebudowa a tam gdzie potrzeba to nie ma nikogo !!!!brawo brawo !!! Przypominam ulice sportowa i olimpijska gdzie zaczynają się swedzieniejewice!!!! Warto zainwestować w te ulice !!!!!

31.12.2018, 10:21

A kiedy wrescie zrobicie olimpijska i sportowa tam strach jechać autem bo nie wiadomo czy koło się nie urwie a gdzie rowerem jechać z dziećmi do szkoły na co innego są pieniądze ale żeby zrobić ta ulice to kur... Nie ma nikogo !!!!

31.12.2018, 10:01

Za 4 lata Pan Pokora powie że brakło czasu i musimy go ponow ie wybrać by dokończył swoje plany. Po zagraniu poniżej pasa z radną Kucharska już nic mnie nie ździwi a o zaufaniu nowy prezydent może chyba zapomnieć. Pokazał ile są warte jego słowa

31.12.2018, 09:40

Orla? Wystarczy spojrzeć kilka metrów dalej i spojrzeć na Strzelecką, no ludzie Kochani! 🤬

31.12.2018, 08:47

A Borowa gdzie ? Po wyborach zapomniano jak zawsze

31.12.2018, 02:39

Staszica najgorsza ulica dziura na dziurze

31.12.2018, 00:40

A co z północną?

30.12.2018, 23:52

Słabo.12 ulic rocznie żeby spełnić obietnicę wyborcza.Ale nikt Panu nie wierzył no chyba że lemingi

30.12.2018, 22:27

A o długiej nie wspomnę

30.12.2018, 21:32

A Borowa?????? Jak długo można tonąć w błocie w XXI wieku?????????????

30.12.2018, 20:15

niektore to uliczki nie ulice :) powinni sobie darowac przebijanie