Lechia Tomaszów o jedną wygraną od mistrzostwa I ligi!

Dariusz Piekarczyk
Lechia Tomaszów o jedną wygraną od mistrzostwa I ligi! Fot. Polska Press
Lechia Tomaszów o jedną wygraną od mistrzostwa I ligi! Coś niesamowitego! Siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki, którzy są beniaminkiem I ligi, mogą zostać mistrzem tej klasy rozgrywkowej i bić się o awans do Plus Ligi.

Podopiecznych trenera Bartłomieja Rebzdy dzieli od tytuły mistrzowskiego tylko, lub aż, jedno zwycięstwo z AZSCzęstochowa. W rywalizacji do trzech wygranych meczów, tomaszowianie prowadzą 2-0! We wtorek pokonali pod Jasną Górą, po raz drugi zespół prowadzony przez trenera Krzysztofa Stelmacha. Tym razem 3:1. W poniedziałek triumfowali 3:2. 7 kwietnia trzeci mecz, miejmy nadzieję ostatni, w Tomaszowie. Oj, będzie się działo! Wtorkowy mecz rozpoczął się od wygranego seta przez Lechię. W partii drugiej poderwali się gospodarze, którzy prowadzili nawet 14:5. Ostatecznie wygrali 25:22. W partii trzeciej od początku prowadziła Lechia - było 14:9, 17:11, 19:13 , 23:17 i ostatecznie 25:20 dla naszej drużyny
W secie czwartym AZS był zupełnie bezsilny. Jakby nie wierzył, że jest w stanie zatrzymać rozpędzonych tomaszowian. Przegrał aż 15:25! MVP meczu wybrany został Dawid Ogrórek, libero Lechii.Dostał w nagrodę tort.

AZS CZĘSTOCHOWA - LECHIA TOMASZÓW MAZOWIECKI 1:3 (19:25, 25:22, 20:25, 16:25)
Lechia: Wiktor Musiał, Bartłomiej Neroj, Michał Błoński, Bartosz Buniak, Kamil Gutkowski, Przemysław Toma, Dawid Ogórek (libero) oraz Maciej Janikowski, Adam Miniak, Adam Kącki i Rafał Obermeler. Trener: Bartłomiej Rebzda.