Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu rozmawiał ze zduńskowolanami na tematy związane z sytuacją w kraju i regionie. Towarzyszyli mu posłowie Marek Matuszewski i Grzegorz Schreiber oraz senator Michał Seweryński oraz lokalni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Wicemarszałek sejmu Marek Kuchciński przyjechał w poniedziałek do Zduńskiej Woli w ramach spotkań „Porozmawiajmy o Polsce”, jakie organizowane są w całej Polsce. Jak mówił, podobnych spotkań nie tylko z nim, ale także z innymi znanymi politykami z PiS, będzie więcej.
- Chcemy dotrzeć do każdego miasta, wsi, sołectwa a nawet dzielnicy, żeby rozmawiać o ważnych dla ludzi sprawach - wyjaśniał Marek Kuchciński. - Zasadniczym problemem z jakim spotykamy się tu w centralnej Polsce jest problem pracy. Ale nie tylko miejsc pracy w sensie bezrobocia ale także jakości pracy, dobrej, godziwej płacy za pracę, kosztów życia z tym związanych i całego szeregu spraw. Drugie, to sprawa utrzymania rodziny i związane z tym podstawowe kwestie, za które naszym zdaniem centralne władze państwowe powinny odpowiadać, jak edukacja czy służba zdrowia .
Marek Kuchciński rozmawiał ze zduńskowolanami w Ośrodku Pamięci św. Maksymiliana. Podkreślał, że szpitale nie powinny być prywatyzowane, bo to może zakończyć możliwość dostępu do bezpłatnych usług i leczenia. Skrytykował także reformę edukacji. Jak mówił, powinno zlikwidować się gimnazja, wrócić do czteroletnich liceów i postawić większy nacisk na szkolnictwo zawodowe.
Uczestnicy spotkania mieli sporo pytań, a także uwag do tego, co dzieje się w kraju. Karszniczan interesowało na przykład, czy można odbudować dawną świetność kolei i wrócic do czasów, kiedy z Karsznic można było dojechać nad morze czy w góry. Były też głosy dotyczące potrzeby zachowania silnej tożsamości narodowej, utyskiwania na reformę ubezpieczeń społecznych czy system służby zdrowia.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (21)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Podatnik (gość)

Do listy tych zdrajców miernot,dziadostwa,które podpinają się pod PiS dodam Kurasia,Gędka,Piotrowskiego./pseud.3x Basen/Tych t Judaszyrzech co udupiło geotermię w mieście i zadało się z olkiennym,Ratajczykiem i Peło dla wadzy,pieniędzy i zacenę wejścia do samorządu jako radny.Po spolita hołota!

zus (gość)

jeśli chcecie ominąc płatności Zus:
trzeba porozumieć się z pracodawcą aby zatrudnił nas za najniższą krajową a resztę wynagrodzenia wypłacał nam w postaci umowy zlecenia - tam nie ma składki Zus, jest to legalne i mozna dostać kilkaset złotych miesięcznie więcej !!! koniec z Zusem !!!
znając życie emerytury i tak nie zobaczymy

Mieszkaniec (gość)

Ponieważ tak się składa,że PiS zwycięża i może odwrócić bieg historii mieszkańcy nie powinni nigdy zaufać 1/Królewiakowi,2/Kolendzie 3/Cybuli zińciowi4 Jędzrzejewskiemu aparatczykowi PZPR bydwaryście5/Jolancie Szymańskiej /w lisach/przeszła z miejsca do PO jak się do koryta dostała/6Czesławowi Rybce zdrajcy,menelowi,byłemu nauczycielowi i milicjantowi pochodzącemy z Łukowa.

dziennikarz (gość)

ZAPEWNE WSZYSCY JUŻ ZAUWAŻYLI, ŻE PORTAL EZDUNSKA, TELEWIZJACENTRUM JAK I OSOBIŚCIE PAN CYBULSKI SĄ JUŻ W RĘKACH TRZCIŃSKIEGO. KTÓRE MEDIUM JESZCZE KUPI TRZCIŃSKI. SWOJĄ DROGĄ TO GDZIE JEST KODEKS I HONOR DZIENNIKARSKI. CZY TO JUŻ JEST TYLKO WSPOMNIENIEM. CZY NAPRAWDĘ KAŻDEGO MOŻNA KUPIĆ PANIE CYBULSKI????

W trakcie (gość)

Dobrze, że mój murarz, który buduje mój dom nie jest podobny do tego stasia. Pracuje zamiast mówić co trzeba zrobić i co jest nie tak. W przeciwnym razie w życiu bym nie zamieszkał. Politycy są od tego żeby skakać nad nami jak żabki. PO z PiSem nie idzie razem do łóżka byle było to na korzyść obywateli