Marszałek Schreiber na uroczytościach pogrzebowych Jana Olszewskiego

Redakcja

Marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych Jana Olszewskiego.

W piątek, 15 lutego rozpocznie się żałoba narodowa w Polsce. Zakończy się w sobotę, 16 lutego o godz. 19. Zarówno w piątek, jak i sobotę zaplanowano uroczystości pogrzebowe byłego premiera Jana Olszewskiego. Weźmie w nich udział marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Uroczystości pogrzebowe śp. premiera Jana Olszewskiego

piątek, 15 lutego:
godz. 9.00 przywiezienie trumny z ciałem śp. Jana Olszewskiego do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

godz. 18.00 msza w intencji śp. Jana Olszewskiego, Kościół św. Aleksandra, Plac Trzech Krzyży

godz. 20.00 wyniesienie trumny z ciałem śp. Jana Olszewskiego z KPRM

godz. 20.05 przejście konduktu z KPRM do Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, ul. Świętojańska 10

godz. 22.00 czuwanie i modlitwy przy trumnie

sobota, 16 lutego:
godz. 10.40 wyprowadzenie trumny z ciałem z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i przejście do Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela

godz. 11.00 msza żałobna

godz. 13.00 przejście konduktu z Bazyliki Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Plac Krasińskich przed Pomnik Powstania Warszawskiego

godz. 13.30 pożegnanie śp. premiera Jana Olszewskiego z weteranami i działaczami opozycji antykomunistycznej, Pomnik Powstania Warszawskiego, Plac Krasińskich

godz. 13.40 przejazd trumny w asyście policyjnej i szwadronu kawalerii na Cmentarz Wojskowy na Powązkach

godz. 14.45 uroczystość pogrzebowa na cmentarzu, Cmentarz Wojskowy, ul. Powązkowska 43/45

Jak informuje samorząd wojewódzki, wydarzenia zaplanowane w podległych Urzędowi Marszałkowskiemu instytucjach kultury odbędą się bez zmian, ale koncerty w Filharmonii Łódzkiej oraz spektakl w Teatrze im. S. Jaracza poprzedzone zostaną minutą ciszy.

Z powodu żałoby narodowej odwołany został koncert „Prog on Days” (15 lutego) w Łódzkim Domu Kultury.

Wideo

polecane: "Bez Ściemy" o filmach akcji

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

19.02.2019, 14:49

Tu leży wielki jurysta, dusza jak kryształ czysta. Nim zstąpił do grobu, brał ze stron obu.

19.02.2019, 14:46

Nie było innego sposobu, by go oderwać od żłobu.

19.02.2019, 14:40

Lepiej leżeć na Powązkach, niż być członkiem w nowych związkach.

17.02.2019, 12:39

na pogrzeb Bolesława Wał..... przyjdą tylko esbecy; taki to "bohater"

16.02.2019, 22:52

Nasz prezydent to P.Osiewała niedopisałem poście - gość.. Humbak

16.02.2019, 19:59

jak ty zdechniesz to mam nadzieję,że przyjdzie tylko pies z kulawą nogą i najpierw cię puknie a później ojszczy.odpowiadam ci adam choć ze ścierwem nie gadam.

16.02.2019, 17:21

Ewa,ty jesteś tu niezbędna,jesteś przykładem (chyba kobiety),której trzeba unikać jak tyfusa lub rzeżączki.
Ty jesteś codziennie niedopukana.Żal mi ciebie,ale i takie znajdą kiedyś kogoś do
walenia z grupy pisdzielców.

16.02.2019, 16:38

Nik gość to ja humbak

16.02.2019, 16:37

umarl byly premier a "nasz" prezydent nie łączy się w bólu i
nic niewiadomo czy pojechał na pogrzeb ale znając tego tchórza boi się posrańców z PO i znika na te godziny.

16.02.2019, 15:03

I bardzo bobrze, że tylko marszałek. Zdradzieckie mordy są na pogrzebie patrioty niepotrzebne.

16.02.2019, 13:11

To coś ważnego ,że ten marszałek bierze udział w pogrzebie ?Zawiozą i przywiozą służbowym.

16.02.2019, 12:52

W Łodzi nie ma księgi kondolencyjnej bo działacze polityczni nie dorośli do tego.

16.02.2019, 12:19

Hej tam patrioci z PiSuarów
Idziecie za Olszewskim czy przed ??
Pomachajcie czapkami,żebyśmy was widzieli.
Macie już zaproszenie na stypę???

15.02.2019, 21:52

andrie mówiłem już babci nie dyskutuj z debila.mi.

15.02.2019, 20:53

a jednak odezwała się peowska łajza bo tak nagle zaśmierdziało.

15.02.2019, 19:44

Ilu obrońców tego pseudobohatera wyszło z nory.Każdy z tej historii wybiera fakty
potrzebne mu do pokazania prawdy.Ja swoje wiem i mnie żaden miro,andrie
czy inne PiS-dy,nie przekonają do pamięci o tym panu.

15.02.2019, 19:34

masz rację czytacz peowskie łajzy niech wypadają z tego forum,a dlatego nie ma księgi kondolencyjnej bo był za uczciwy i za dobry,prawdziwy PATRIOTA miłujący Polskę.

15.02.2019, 16:46

dlaczego w Łodzi nie ma księgi kondolencyjnej? jest w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, itd;

15.02.2019, 15:55

panie administratorze, wyłącz pan komentarze pod tym artykułem, nie wypada, by podczas żałoby pokazywały się takie teksty

15.02.2019, 14:40

babcia nie dyskutuj z debil.ami.Nie zniżaj się do ich poziomu.Taki POżyteczny idiota jest platfusom bardzo POtrzebny,będzie opowiadał za 20 lat,że bolek to Macierewicz,Olszewskiego obalili na nocnej zmianie Kaczyńscy,a rudy tusek,niemowa pawlak i jurny stefan uratowali wtedy Polskę,a w ogóle II Wojnę Światową zaczęli Polacy i mordowali biednych niemców w polskich obozach.

15.02.2019, 14:00

hipokryzja i bezszczelnosc………..pomyslales zanim napisales???...

15.02.2019, 13:47

mAcierewicz jak nikt inny nie przysłużył się upadkowi rządu Olszewskiego-niesie jego trumnę

15.02.2019, 10:30

Też chętnie wezmę udział w pogrzebie bo znałem osobiście Mac. Jana Olszewskiego, ale mam po 45 latach pracy 800 zł. emerytury i mnie nie stać na podróż do Warszawy. Marszałek chyba niewiele mial wspólnego ze zmarlym. Czy mnie zabierze do Warszawy. Też pewnie nie bo dlaczego miałby zadawac się z biednym emerytem? Jaka to korzyść?

15.02.2019, 08:33

Katolik, Pokora nie jedzie,bo on zawsze stał po drugiej stronie niż Olszewski.. Rodzina dorobiła się za komuny i w okresie transformacji .Sa ferie,to pewnie na narty pojedzie,a potem fotki na fejsa wrzuci żeby Ci po przeciwnej stronie mu zazdroscili.Taki typ.

15.02.2019, 08:18

a kogo to obchodzi czy marszałek weżmie czy nie weżmie udziału w Pogrzebie J,Olszewskiego?-jedzie prywatnie -swoim samochodem czy ma polecenie służbowe by jechać