Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Miejska Karta Rodziny to program, jaki powstał w Zduńskiej Woli przed rokiem. Zasady opracował specjalny zespół radnych miejskich. Korzysta z niego 141 rodzin.

Miejska Karta Rodziny to program podobny do ogólnopolskiego Karta Dużej Rodziny. Dotyczy jednak wyłącznie mieszkańców Zduńskiej Woli, którym udział w programie daje dodatkowe przywileje. Głównie chodzi o zniżki i rabaty w instytucjach, sklepach czy firmach w Zduńskiej Woli.

Po roku od uruchomienia Miejskiej Karty Rodziny, jak twierdzi Aneta Antosiak, dyrektor biura programów zdrowotnych i spraw społecznych, z programu korzysta 141 rodzin w Zduńskiej Woli. Dotychczas Urząd Miasta zduńska Wola wydał 691 kart.

Według zasad programu przyjętych przez Radę Miasta Zduńska Wola w ubiegłym roku, korzystać z niego mogą członkowie rodzin wielodzietnych, czyli takich w których jest co najmniej troje dzieci. Do programu mogą przystąpić mieszkańcy Zduńskiej Woli.

Wniosek o wydanie karty mogą składać rodzice lub opiekunowie prawni dzieci, które nie ukończyły 18 lat lub 25, gdy dziecko się uczy. Ograniczeń wiekowych nie ma w przypadku niepełnosprawności dziecka. Karta przyznawana jest bezpłatnie na 3 lata.

Miejska Karta Rodziny, to plastikowy identyfikator, który przy okazaniu ma uprawniać do zniżek i promocji. Ulgi są w opłatach za udział w zajęciach organizowanych przez Miejski Dom Kultury, wejściu na basen. Rabat jest w opłatach za przedszkole. Do programu przystąpiło także kilka sklepów i przedsiębiorców.


Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!