Przyspiesza sprawa budowy mieszkań w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. Prezydent Zduńskiej Woli podpisał list intencyjny z Krajowym Zasobem Nieruchomości, który sfinansuje inwestycję.

W Zduńskiej Woli będą budowane 74 mieszkania w dwóch blokach przy ul. Paderewskiego. Inwestycja prowadzona będzie w ramach rządowego programu Mieszkanie plus. W ciągu pół roku samorząd i Krajowy Zasób Nieruchomości mają zawrzeć umowę inwestycyjną.

W czwartek (14 grudnia) w Warszawie został podpisany list intencyjny pomiędzy miastem Zduńska Wola, KZN oraz ministerstwem infrastruktury. Zakłada on powołanie w ciągu tygodnia zespołu roboczego, który z kolei ma doprowadzić do przygotowania inwestycji i w ciągu pół roku do podpisania umowy.

- Nadałem temu działaniu priorytet - zapowiada prezydent Piotr Niedźwiecki. - Myślę, że szybko powołamy specjalny zespół, który będzie pilotował ten projekt tak, byśmy szybko mogli zacząć budować mieszkania.

Do tego, by w Zduńskiej Woli zostały wybudowane nowe, miejskie bloki potrzebne będzie powołanie spółki celowej miasta i KZN, a także przygotowanie dokumentacji projektowej. Obecnie miasto ma koncepcję architektoniczną.

Zakłada ona budowę dwóch budynków, które będą miał trzy i fragmentami cztery kondygnacje. Będą po dwa mieszkania typu pokój kuchnią, cztery z dwoma pokojami i aneksem kuchennym, osiem dwupokojowych z kuchnią, 13 trzypokojowych z aneksem kuchennym oraz 10 trzypokojowych z kuchnią. Powierzchnia najmniejszych to 41 metrów kwadratowych, a największych 60 mkw.

Do spółki celowej miasto wniesie działkę, natomiast KZN sfinansuje inwestycję. Potem miasto będzie wykupywać udziały spółki, spłacając ją co roku. Koszty budowy to około 3 tys. zł za metr kwadratowy.

Przy tym modelu stawka czynszu najmu będzie ustalana centralnie. Ma wynosić około 7,30 zł za mkw.Inwestycje

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!