Minister przedsiębiorczości w Zduńskiej Woli. Zwiedziła browar [zdjęcia]

Minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz była kolejnym ministrem rządu, który pojawił się w Zduńskiej Woli w ramach kampanii wyborczej do samorządu. Minister zwiedziła zduńskowolski browar.

Minister Jadwiga Emilewicz w Zduńskiej Woli mówiła o przedsiębiorczości i konieczności działania ze strony władz miasta, by w Zduńskiej Woli przedsiębiorstwa się rozwijały i dawały pracę mieszkańcom. Zauważyła, że miasto się wyludnia.

- Brakuje dobrych, atrakcyjnych miejsc pracy - diagnozuje minister Emilewicz. I wskazuje receptę: potrzebne są dobre inwestycje i wysokopłatne miejsca pracy, by miasto się rozwijało.

Minister przedsiębiorczości w Zduńskiej Woli, jak twierdziła, chciała sprawdzić jak działa konstytucja dla biznesu. Dlatego odwiedziła przedsiębiorców i to z nimi rozmawiała o ich sytuacji.

W Zduńskiej Woli na spotkanie wybrano Kultowy Browar Staropolski. Przedsiębiorstwo w obecnym kształcie działa od 4 lat. Jego właściciele zakupili zakład od syndyka masy upadłościowej i uruchomili browar po 3 latach przestoju. Prezesi Marek Łycynak, Wojciech Radomski i Mariusz Gąsiewski oprowadzili minister Emilewicz po browarze, który produkuje piwo zgodnie z niemieckim prawem czystości, według receptur z początków istnienia browaru, czyli końca XIX wieku.

Agnieszka Olejniczak

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

16.10.2018, 10:34

Teraz reasumując jestem za Pisem ale dziwi mnie co robią niektórzy z Was . Nazywanie kogoś kto ma mała firmę rodzinna nie przedsiębiorca to debilizm . Po drugie powoływanie kogoś nad przedsiębiorcami kto będzie pobierał kolejne publiczne pieniądze kolejny debilizm . Jak patrzę na was co robicie to śmiać mi się chce . A Pan G to jest przedsiębiorca czy nie ?

13.10.2018, 02:30

dziwne że Kunerta obok nie ma, jak na fotkach z Morawieckim czy Rafalską;

12.10.2018, 20:28

Brakuje jeszcze ministra zdrowia w szpitalu--tam jest problem do załatwienia słabo to widzę w obietnicach Pana Kunerta.

12.10.2018, 19:55

Diagnoza pani minister powala, potrzebne inwestycje i miejsca pracy. Bez wizyty pani minister ciemny lud ze Zduńskiej Woli by na to nie wpadł.

12.10.2018, 19:51

Pan Schreiber wybrany przez zduńskowolan trzy lata temu też minister i co zrobił przez te lata dla miasta kiedy rządzi jego partia? Nie dajmy się ogłupić. Ten zjazd ministrów nie ma nic wspólnego z troską o Zduńską Wolę. Nic do tej pory dla niej nie zrobili i nic nie zrobią.

12.10.2018, 12:02

Teraz czekamy na ministra który zarybi Kępinę fokami :)

12.10.2018, 07:08

Ale powiedzmy sobie szczerze żadna z tych wizyt nic nam nam nie da... to jest robienie tylko wody z mózgu ludzi, których widok tych „autorytetów” podnieca...ministrom nudzi się w biurze i tak jeżdżą po miastach, mówią z automatu to samo a ludzie łykają.. i później myślą ze taki Kunercik to cudotwórca albo że Pani Jarosławska stanie na czele kobiet i będzie walczyła tylko właśnie o co...żyjemy w XXI w. nie w Średniowieczu.. czy kobiety w naszym mieście maja problem z równouprawnieniem ?

12.10.2018, 06:42

PO ściągnęło Kidawę - Błońską , która przyjechała , żeby sobie pogadać z Jarosławską i Pawłowską o tym , że kobiety powinny iść do wyborów . Na pewno wpłynie to na rozwój miasta Zduńska Wola .

11.10.2018, 23:38

Czy Browar Staropolski dalej zwalnia osoby za to że biorą urlop na żądanie :D ?hehehe

11.10.2018, 21:47

Brakuje tylko u nas ministra rolnictwa może by on pomógł kandydatowi Panu Kunertowi--bo to byłby trafiony zatopiony---jeszcze może być.

11.10.2018, 21:10

Te nasze zduńskowolskie PiSiOrY na prawdę już poupadały tak nisko, na co zwozicie tych ludzi do tej naszej biednej mieściny??? Przecież to jest żenujące. Przywieźcie jeszcze Andrzeja i Jarka bedzie do kompletu :)

11.10.2018, 20:47

Witek przesadziłeś co skrzyżowanie to fota z ministrem strach po mieście przez BOR chodzić :) Zastanawiam się czy po wyborach też tak często będą nas odwiedzać .

11.10.2018, 20:41

Przenieście Wawe do Zduni będą mieli więcej czasu na oglądanie naszego miasta

11.10.2018, 20:17

Hydraulik to więcej niż premier. Tylko skinie i ma

11.10.2018, 19:39

Ciekawe czy wystarczy im dni żeby pokazać na żywo Hydraulikowi całą radę ministrów.. bo taka okazja może się już nie powtórzyć..ja tylko jestem ciekaw czy to wszystko odbywa się w godzinach pracy bez żadnego zwolnienia pana Hydraulika.. czy chociaż miał honor i wziął sobie wolne od pracy... ale znając życie korzysta na swoim parasolu...

11.10.2018, 19:37

Schrajber gdzie ty prowadzasz tych ministrów , śmiechu warte .

11.10.2018, 19:35

A co z tymi pracowitymi co dają sobie radę bez dopłat i pomocy państwa ?

11.10.2018, 19:22

To rzeczywiście minister odkryła, że Zduńska Wola się wyludnia. Kto by sie podziewał, że taka bystra?