Minister sportu w Zduńskiej Woli. Są dotacje na inwestycje sportowe [zdjęcia i film]

Minister sportu Witold Bańka w środę w Zduńskiej Woli ogłosił, że miasto otrzyma 5 mln zł dotacji na dwa obiekty sportowe. Chodzi o salę gimnastyczną przy SP 5 oraz obiekt sanitarno - szatniowy na stadionie miejskim.

W środę, 10 października minister sportu Witold Bańka, odwiedził Zduńską Wolę, gdzie podczas konferencji prasowej na miejskim stadionie ogłosił decyzje dotyczące przyznania samorządowi dotacji do inwestycji w infrastrukturę sportową.

- Dzisiaj zapadły decyzje i zostały podpisane dokumenty - poinformował minister Witold Bańka.

Ministerstwo sportu przyznało dotacje na dwa z pięciu wniosków, jakie wpłynęły ze Zduńskiej Woli. 2,5 mln zł będzie dofinansowania dla budowanej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5 w Zduńskiej Woli. Inwestycja rozpoczęła się w tym roku, zakończy za dwa lata i kosztować będzie około 13 mln zł.

Druga inwestycja to budowa nowego budynku zaplecza szatniowego i sanitarnego na terenie miejskiego stadionu. To przedsięwzięcie otrzyma również 2,5 mln zł dotacji z ministerstwa sportu. Budowla ma kosztować około 6,5 mln zł.

Miasto wnioskowało jeszcze o pieniądze na zagospodarowanie zbiornika Kępina oraz boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej nr 12. Ponadto MPWiK występował o 6 mln zł dotacji na budowę krytej pływalni.

Jak twierdzi minister, te wnioski zostały zaopiniowane negatywnie, bo były źle przygotowane. Dotacje miasto dostało na te, które przygotowało we właściwy sposób.

Urząd Miasta Zduńska Wola wnioski przesłał do ministerstwa w marcu tego roku. W ich sprawie z samorządem po raz pierwszy skontaktowano się wczoraj (9 października), w przeddzień wizyty ministra. Jak twierdzą urzędnicy, proszono o doprecyzowanie wniosku dotyczącego sali przy SP 5.

Wideo

Agnieszka Olejniczak

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.10.2018, 10:21

Ktoś tu jest Przerażony :-(, że 5 mln zł trafiło do Zduńskiej Woli na potrzeby naszego miasta z budżetu centralnego. Normalny człowiek się z tego cieszy, bo te pieniądze mogły trafić do innego miasta. Ale kogoś mocno boli, że to rząd PiS-u wspomaga samorządy.

11.10.2018, 09:24

widać pierwsze jaskółki rozwoju naszej zduni-miło się czyta takie rzeczy.

11.10.2018, 08:44

to już jest kompletna kompromitacja MINISTRA!!!!! Źle przygotowane wnioski??? BARDZO DZIWNE, że dofinansowanie dostały TYLKO te projekty które były przepychane przez PIS- sq...stwo jakich mało. Desant trwa bo hydraulik tonie

11.10.2018, 00:42

PiS wystarał się o kasę dla Zduni a prezydent krzyczy Robimy. Buehehe a Cukiernik spaceruje z psem.

10.10.2018, 23:10

Żeby się wam tylko ten piesek Kunert kiedyś ze smyczy nie zerwał jak poczuje trochę władzy.. bo na razie jest grzeczny chodzi przy nodze i słucha swoich Panów... ale nic nie trwa wiecznie..podobna historie przerabialiśmy z naszym aktualnym prezydentem... poza tym skoro Kunercik jest taki super.. to myśle ze maksymalnie 1 kadencja wezmą go na prezydenta stolicy.. tam wszystko naprawi i zacznie rządzić naszym krajem... skoro go tak wszyscy ministrowie a nawet sam premier słuchają.. ma być rywalizacja między Ziobro a Morawieckim o przejęcie pałeczki po Jarku a tutaj wykreują Kunercika do rywalizacji.. wypisz wymaluj komedia „Kariera Nikodema Dyzmy” .... hahaha :)

10.10.2018, 23:08

To co robi PiS przed wyborami to jest straszne!!! Boję się takich ludzi! Jak można robić z durni z mieszkańców? Czysta manipulacja za 5 mln z naszych podatków!!!

10.10.2018, 23:02

Platfusiarnia spaceruje z psem a w tym czasie Kunert spotyka się z Premierem i z ministrami. Nie dziwi więc że Platfusy zioną jadem, bo im coś ucieka sprzed nosa. Platfusy moje niekochane coś wam powiem jak pies szczeka to micha ucieka. Im więcej będziecie szczekać tym mniejsze wasze szanse na wygraną

10.10.2018, 22:37

Ciegiełki Kunerta w tym nie było.. była natomiast cegiełka posła Shreibera który mu to łatwi wszystko a on się tylko pokazuje przy tych efektach...gdyby nie wybory nikt by tu nie przyjechał a o wynikach konkursów powiadomił by mieszkańców list z ministerstwa.. więc mi wizyta ministra nie imponuje bo przyjechał ogłosić tylko to co byłoby wiadome bez jego przyjazdu, i omamić trochę ludzi że minister tak bardzo wspiera nasze miasto...i popiera kandydata PIS.. na taki spektakl to mogę jechać do Łodzi do Teatru Arlekin...teatru dla Marionetek ;)

10.10.2018, 22:12

Nie interesuje mnie to czy UM czy Kunert, dla mnie ważne jest, że są pieniądze dla naszego miasta. Jeśli była cegiełka Kunerta w tym, że Minister przyjechał do naszego miasta i to ogłosił i są te pieniądze na dwa projekty to dla mnie tylko to się liczy i na tym powinna skończyć się dyskusja.

10.10.2018, 21:57

Wniosek był składany wtedy gdy Kunert nawet nie wiedział ze to jego wytypują na kandydata.. brawa się należą UM za to ze zrobili wnioski które przeszły a nie przypisujmy teraz tego że skoro minister przyjechał i stanął obok niego tylko PIS to to ich zasługa bo tutaj jesteś w błędzie..

10.10.2018, 21:43

Strach oblatuje platfusiarnie co?Wasz niedosmazony paczek jedyne co potrafi,to podpinac się pod projekty rządowe i straszyć ludzi nalotami straży i dronow za nasze pieniądze.Typowe platfusy.

10.10.2018, 21:02

Tyle osób z rządu nasze miasto jeszcze nie widziało... Wybory wyborami, ale trochę kasy Zduni wpadło takiej na którą nie mieliśmy szans przy poprzednich rządach... Zastanawiam się czy aby Kunert nie jest dobrym pomysłem. Może będzie marionetką, ale jak trochę kasy Z Warszawy dojdzie to i tak to będzie więcej zrobione niż przez ostatnie lata... A przecież chodzi o rozwój naszej Zduńskiej Woli.

10.10.2018, 20:55

widać pierwsze jaskółki rozwoju naszej zduni-miło się czyta takie rzeczy.

10.10.2018, 20:35

Hola hola nie przypisujmy zasłóg za te 2 projekty PiS-owi... to urząd miasta składał i to im trzeba pogratulować ze jednak coś robią... a nie tak jak mówi propaganda pisowska ze nic nie robią.... i nie szukajmy dziury w tym ze mamy tylko 2 projekty a nie 5... Zduńska Wola to nie jedyne miasto które starało się o takie pieniążki wiec musieli to podzielić...i nie wyszło źle na to co potrzebne pieniądze będą brawo dla Urzedu Miasta.. szkoda że w ten sposób zrobili pokazuwkę dla siebie tak jak było to wczoraj z gazem i wcześniej ze żłobkiem.. ;)

10.10.2018, 20:26

Projekt przebudowy leży w szufladzie dobrych kilka lat . Brodzki z Niedzwiedzkim byli w stanie jedynie załatać dziury w tartanie , ale na krótko to pomogło , bo dziury są dalej. Dopiero teraz idą poważne pieniądze na dużą inwestycję i oby tak dalej . Chyba widać gołym okiem , że bez pomocy "z góry" nic w tym mieście się nie zrobi .

10.10.2018, 19:58

Brawo brawo i jeszcze raz brawo dla PiS w Zdunskiej Woli. To sie nazywa skuteczna polityka !

10.10.2018, 19:21

5 mln dostanie miasto, czy dostanie Kunert, bo to ważne.

10.10.2018, 19:01

Budynek ma kosztować 6,5 mln? Według kogo skoro oferty wynoszą około 9 mln?

10.10.2018, 18:23

Kunert tak się stara,że nawet nie zauważymy jak nam stolice do Zduńskiej Woli przeniosą.

10.10.2018, 16:50

Zrobili z Polski koryto partyjna kasta

10.10.2018, 16:37

Wszyscy teraz robią swoje kampanie przed wyborami, czy to takie dziwne? Ważne,że na pustych obietnicach się nie kończy. Dokument jest podpisany i pieniądze już są. Cieszmy się, że infrastruktura sportowa w mieście się poprawia. Niektórzy tylko potrafią krytykować i narzekać, że to ciągle za mało. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w te projekty.

10.10.2018, 16:35

nasz kadnydat jak gwiazda, świeci światłem odbitym, bo przecież nie własnym