18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Noc Muzeów w Zduńskiej Woli [zdjęcia]

jj
Noc Muzeów w Zduńskiej Woli była urozmaicona. Można było odwiedzić wszystkie zduńskowolskie muzea: Historii Miasta, Dom Urodzin św. Maksymiliana i Skansen Lokomotyw. Coś dla siebie mogli znaleźć i młodsi i starsi.

Noc Muzeów w Muzeum Historii Miasta Zduńska Wola przebiegło pod hasłem architektury i sztuki. Specjalnie z tej okazji wydany został katalog zabytków, który jest częścią projektu ,,Okruchy pamięci: zduńskowolskie fabryki na archiwalnych planach" , jaki przygotowali Adriana Bryk, kierownik sieradzkiego oddziału Archiwum Państwowego w Łodzi i Michał Tutucki z muzeum. Niektórzy z nostalgia patrzyli na plany budynków, które teraz wyglądają zupełnie inaczej. Dla niektórych była to podróż w życie swoich dziadków i pradziadków, którzy budowali zduńskowolskie budynki. Dla młodszych, którzy chcieli wykazać się twórczo były warsztaty ceramiczne zatytułowane ,,Makieta Miasta". Było m.in. lepienie domów z gliny i tworzenie makiety miasta pod edukatorki z muzeum Gabrieli Górskiej oraz Iwony Niedźwieckiej i jej uczniów z Liceum Plastycznego. Uczniowie ,,plastyka" zaprezentowali także swoje prace. Ci, którzy odwiedzili muzeum mogli obejrzeć ,,Wystawę rysunku, malarstwa i ceramiki" autorstwa Katarzyny Jakubowskiej, Magdaleny Maros oraz Klary Tomczak z Liceum Plastycznego.

Na Noc Muzeów po raz pierwszy od wielu lat swoje podwoje otworzyło Muzeum - Dom Urodzenia św. M. Kolbe. Było bardzo kolorowo i regionalnie. Chętni mogli wziąć udział w warsztatach rękodzieła ludowego, były zabawy i gry ruchowe dla dzieci i konkurs plastyczny. Koncert skrzypcowy dały,,Dzieci Suzuki", czyli mali uzdolnieni muzycy. Był też kącik foto i możliwość przymierzenia regionalnych strojów. Niektóre były pięknie haftowane przez parafiankę ze św. Antoniego. W zorganizowanie Nocy Muzeów zaangażowali się parafianie także z parafii pw. św Maksymiliana i oczywiście z Bazyliki Mniejszej, która zawiaduje tym muzeum.

Natomiast ci, którzy dotarli do Skansenu Lokomotyw w Karsznicach mogli posłuchać o historii kolejarskiej dzielnicy Zduńskiej Woli i obejrzeć lokomotywy. Oprowadzał ich Czesław Boczek, prezes Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Zduńskiej Woli Karsznicach.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zdunskawola.naszemiasto.pl Nasze Miasto