Pijany sprawca wypadku na Karsznickiej w Zduńskiej Woli trafił do aresztu

Agnieszka OlejniczakZaktualizowano 
25-letni sprawca wypadku na Karsznickiej w Zduńskiej Woli został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzeinia.

Jak informuje prokuratura, 7 czerwca Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli zastosował wobec 25-letniego Patryka Ch. tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy z uwagi na obawę mataczenia w sprawie i realnie grożącą surową karę.

Jak uzasadnia prokurator, Patryk Ch. 4 czerwca około godz. 14 w Zduńskiej Woli ulicami: Szkolna, Łaska i Karsznicka prowadził samochód osobowy marki Audi A4 w ruchu lądowym znajdując się w stanie nietrzeźwości wyrażającym się stężeniem 0,78 mg/l (1,6 promila) alkoholu etylowego we krwi. Jednocześnie na skutek przekroczenia dozwolonej prędkości, doprowadził do czołowego zderzenia z kierującym autobusem marki Solaris, czym doprowadził do sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, w wyniku którego, obrażeń ciała doznał kierowca autobusu oraz co najmniej 4 jego pasażerki, a nadto na niebezpieczeństwo zaistnienia skutku w postaci obrażeń ciała zostało narażonych 7 pasażerów. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał także pasażer samochodu osobowego.

W komunikacie prokuratury poinformowano, że Patrykowi Ch. postawiono zarzuty o przestępstwo sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu, spowodowania wypadku i prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości ( art. 177 § 1 kk w zw. z art. 178 § 1 kk oraz z art. 178a § 1 kk). Do popełnienia tych czynów nie przyznał się.

Za sprowadzenie w stanie nietrzeźwości bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy oraz spowodowanie wypadku w komunikacji grozi do 12 lat pozbawienia wolności z uwagi na zaostrzenie karalności wobec sprawcy.

polecane: FLESZ: Turystyka kosmiczna nie taka kolorowa

Materiał oryginalny: Pijany sprawca wypadku na Karsznickiej w Zduńskiej Woli trafił do aresztu - Zduńska Wola Nasze Miasto

Komentarze 15

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-06-11T14:39:51 02:00, Gość:

ten kierowca nie żyje razem z pasażerem

2019-06-11T16:15:22 02:00, Gość:

Skąd takie informacje odnosnir kierowcy??

2019-06-12T16:44:36 02:00, Gość:

kierowca żyje i ma sie dobrze ...to chyba wypadki ci sie pomyliły

Tadeusz jebie ci sie na szyi jeszcze jeden taki trefny komentarz i Cię upoluje . GS

zgłoś
G
Gość
2019-06-11T14:39:51 02:00, Gość:

ten kierowca nie żyje razem z pasażerem

2019-06-11T16:15:22 02:00, Gość:

Skąd takie informacje odnosnir kierowcy??

kierowca żyje i ma sie dobrze ...to chyba wypadki ci sie pomyliły

zgłoś
G
Gość
2019-06-11T17:51:12 02:00, Tadeusz:

Powinien dostac dożywocie,albo kare śmierci ,bo nie dosyc ze zabił to jeszcze trzeba Go będzie utrzymywac w więzieniu.

2019-06-11T19:08:29 02:00, Gość:

Nie zabil umyslnie i z premedytacja.. Pasazer mial wybor.. Wiedzial, ze kierowca jest pod wplywem, mogl nie wsiadac do auta.. Wina lezy po dwoch stronach, gdyby pasazer przezyl inaczej wszyscy by gadali. Latwo jest wydawac wyroki. Kara smierci za glupote mlodego czlowieka?? Zostawie to bez komentarza..

2019-06-11T21:10:50 02:00, Gość:

siadając za kółkiem pod wpływem alkoholu jest się potencjalnym mordercą,ciekawe jak by ci taki zabił kogoś z rodziny ?

2019-06-11T21:43:05 02:00, Gość:

Oczywiscie, nie bronie w zadnym wypadku sprawcy zdarzenia. Uwazam za karygodne prowadzenie samochodu pod wplywem. Ale w tym wypadku troche sie zapedzacie. Sam stwierdziles/as, ze siadajac za kolkiem pod wplywem jest sie potencjalnym morderca. Zgadzam sie z tym w 100%. Czemu zatem mlody, rozumny chlopak wsiadl do tego auta jako pasazer? Z potencjalnym morderca? Czemu nie probowal przemowic mu do rozsadku lub po prostu z nim nie jechac? Serio obwiniacie tylko kierowce? Pasazer mogl nie zgodzic sie na podroz z pijanym kolega. Nie zrobił tego jednak. I tym samym jest wspolwinnym tragedii.

Pasażer to żaden myślący młody człowiek, zwykły kretyn "wariacik mordeczka"

zgłoś
G
Gość
2019-06-11T17:51:12 02:00, Tadeusz:

Powinien dostac dożywocie,albo kare śmierci ,bo nie dosyc ze zabił to jeszcze trzeba Go będzie utrzymywac w więzieniu.

2019-06-11T19:08:29 02:00, Gość:

Nie zabil umyslnie i z premedytacja.. Pasazer mial wybor.. Wiedzial, ze kierowca jest pod wplywem, mogl nie wsiadac do auta.. Wina lezy po dwoch stronach, gdyby pasazer przezyl inaczej wszyscy by gadali. Latwo jest wydawac wyroki. Kara smierci za glupote mlodego czlowieka?? Zostawie to bez komentarza..

2019-06-11T21:10:50 02:00, Gość:

siadając za kółkiem pod wpływem alkoholu jest się potencjalnym mordercą,ciekawe jak by ci taki zabił kogoś z rodziny ?

Oczywiscie, nie bronie w zadnym wypadku sprawcy zdarzenia. Uwazam za karygodne prowadzenie samochodu pod wplywem. Ale w tym wypadku troche sie zapedzacie. Sam stwierdziles/as, ze siadajac za kolkiem pod wplywem jest sie potencjalnym morderca. Zgadzam sie z tym w 100%. Czemu zatem mlody, rozumny chlopak wsiadl do tego auta jako pasazer? Z potencjalnym morderca? Czemu nie probowal przemowic mu do rozsadku lub po prostu z nim nie jechac? Serio obwiniacie tylko kierowce? Pasazer mogl nie zgodzic sie na podroz z pijanym kolega. Nie zrobił tego jednak. I tym samym jest wspolwinnym tragedii.

zgłoś
G
Gość
2019-06-11T17:51:12 02:00, Tadeusz:

Powinien dostac dożywocie,albo kare śmierci ,bo nie dosyc ze zabił to jeszcze trzeba Go będzie utrzymywac w więzieniu.

2019-06-11T19:08:29 02:00, Gość:

Nie zabil umyslnie i z premedytacja.. Pasazer mial wybor.. Wiedzial, ze kierowca jest pod wplywem, mogl nie wsiadac do auta.. Wina lezy po dwoch stronach, gdyby pasazer przezyl inaczej wszyscy by gadali. Latwo jest wydawac wyroki. Kara smierci za glupote mlodego czlowieka?? Zostawie to bez komentarza..

siadając za kółkiem pod wpływem alkoholu jest się potencjalnym mordercą,ciekawe jak by ci taki zabił kogoś z rodziny ?

zgłoś
G
Gość
2019-06-11T17:51:12 02:00, Tadeusz:

Powinien dostac dożywocie,albo kare śmierci ,bo nie dosyc ze zabił to jeszcze trzeba Go będzie utrzymywac w więzieniu.

Nie zabil umyslnie i z premedytacja.. Pasazer mial wybor.. Wiedzial, ze kierowca jest pod wplywem, mogl nie wsiadac do auta.. Wina lezy po dwoch stronach, gdyby pasazer przezyl inaczej wszyscy by gadali. Latwo jest wydawac wyroki. Kara smierci za glupote mlodego czlowieka?? Zostawie to bez komentarza..

zgłoś
T
Tadeusz

Powinien dostac dożywocie,albo kare śmierci ,bo nie dosyc ze zabił to jeszcze trzeba Go będzie utrzymywac w więzieniu.

zgłoś
G
Gość
2019-06-11T14:39:51 02:00, Gość:

ten kierowca nie żyje razem z pasażerem

Skąd takie informacje odnosnir kierowcy??

zgłoś
G
Gość
2019-06-11T14:39:51 02:00, Gość:

ten kierowca nie żyje razem z pasażerem

A skad masz takie informację ??

zgłoś
G
Gość

ten kierowca nie żyje razem z pasażerem

zgłoś
G
Gość

Ten czlowiek mogl nie wsiadac z pijanym kierowca do samochodu. Nie bronie sprawcy wypadku, karygodne jest to, ze wsiadl za kolko pod wplywem i pedzil jak wariat. Powinien poniesc wysoka kare ale pasazer audi mial wybor. Wiedzac, ze kierowca jest pijany mogl nie wsiadac do auta. Trzeba miec swoj rozum i byc odpowiedzialnym. Wspolczuje rodzinie zmarlego, to straszna tragedia.

zgłoś
A
Adam

25 lat to minimum . A co gdyby wjechał w przystanek z młodzieżą ? Idiota idiota i jeszcze raz idiota !!!

zgłoś
G
Gość

12 lat za zabicie niewinnego człowiek. Po prostu śmieszne

zgłoś
G
Gość

Maksymalnie 12 lat za zabicie człowieka? Śmiech na sali....

zgłoś
Dodaj ogłoszenie