TBS ma plan mieszkaniowy dla Zduńskiej Woli. Budowa pilotażowa możliwa jest w tym roku.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego "Złotnicki" w Zduńskiej Woli jeszcze w tym roku może zacząć budowę nowego bloku przy ul. Azaliowej. Wszystko zależy jednak od przychylności Rady Miasta. Jak zapowiada prezydent, zwróci się do rady o dokapitalizowanie spółki, by mogła zaciągnąć kredyt. Chodzi o 650 tys. zł. Prezydent Piotr Niedźwiecki chce przedstawić radnym propozycję jeszcze w lutym.

Prezes TBS Janusz Żołyniak twierdzi, że spółka chce wprowadzać program budowy mieszkań z 30-letnim okresem dochodzenia do własności. Budynek w systemie pilotażowym miałby powstać przy ul. Azaliowej. Budynek ma mieć 5 kondygnacji i po 3 mieszkania na każdej. Będzie to 12 mieszkań o powierzchni około 50 mkw. oraz 3 lokale użytkowe. Szacowany koszt budowy to 2.500 - 2.700 zł za mkw., jak twierdzi prezes Żołyniak.

TBS ruszy z programem, jeśli tylko rada miasta zgodzi się na dokapitalizowanie. Wówczas rozpocznie się ankietowanie chętnych. Informacja pojawi się na stronie internetowej spółki. Prezes ocenia, że budowa mogłaby rozpoczać się jeszcze w tym roku.

Czytaj także

    Komentarze (3)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    pytaczek (gość)

    "Wybudowałby wieś, tylko pieniądze gdzieś ..".Oj Pietrek, Pietrek myślisz, że jeszcze kogoś nabierzesz na te swoje gadanie ?