Policyjną akcję "Jabłko – Cytryna" zorganizowano w Zduńskiej Woli. Funkcjonariusze upominali, a młodzież nagradzała lud ganiła za zachowanie na drodze.

Policjanci ruchu drogowego wraz z uczniami Zespołu Szkół nr 1 w Zduńskiej Woli przeprowadzili akcję "Jabłko – Cytryna". Kierowcy i piesi, którzy nie popełnili wykroczenia, otrzymywali od uczniów w angrodę jabłka. Natomiast naruszający przepisy ruchu drogowego musieli zjeść porcję cytryny, żeby uniknąć mandatu.

- Kierowcom policjanci przypominali również o zachowaniu szczególnej ostrożności na drodze w związku z pogarszającymi się warunkami pogodowymi. Informowali też, jak ważne znaczenie ma odpowiednie przygotowanie samochodu do jazdy w warunkach zimowych. Natomiast pieszym policjanci przypomnieli podstawowe zasady poruszania w sposób bezpieczny na drodze, a także jak ważne jest używanie kamizelek oraz elementów odblaskowych - informuje Robert Latus, rzecznik KPP w Zduńskiej Woli.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Łoker (gość)

    nikt nie zdobył nagrody specjalnej? wpier#olu na komendzie? o przepraszam raczej chodziło mi o możliwość swobodnego poobijania się w radiowozie!!??