Powiatowa gala sportu [zdjęcia]

Włodzimierz Rychliński
II Powiatowa gala sportu w Zduńskiej Woli. Zawodnicy, trenerzy i działacze sportowi zosta;i nagrodzenie i wyróżnieni.

II Powiatowa gala sportu w Zduńskiej Woli zorganizowana została w sali Powiatowego Centrum Sportu, Kultury i Rekreacji. Docenieni zostali zawodnicy (nagrody w wysokości 700 zł) i trenerzy (500zł), były też nagrody rzeczowe.

II Powiatowa gala sportu - nagrody

Nagrody pieniężne:
PAWEŁ SITEK – ze Zduńskowolskiego Klubu Karate Kyokushin.
W tym roku Paweł reprezentował powiat zduńskowolski na Mistrzostwach Polski Seniorów i Juniorów gdzie zajął pierwsze miejsce i wywalczył tym samym tytuł Mistrza Polski w Kikboksingu. Może on również pochwalić się innymi zdobytymi tytułami takimi jak: wicemistrz Międzynarodowego Otwartego Pucharu Polski w kickboxingu oraz również wicemistrz Pucharu Polski w formule K1 Rules.
KRZYSZTOF KACZMAREK - z Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Zduńskiej Woli
W tym roku zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą podczas Halowych Mistrzostw Świata Osób Niepełnosprawnych INAS, które odbyły się w Ręs, we Francji, a podczas Mistrzostwa Europy Osób Niepełnosprawnych w lekkiej atletyce w Holandii zdobył 3 srebrne medale: pierwszy za pchnięcie kulą na odległość 14 metrów i 63 centymetrów. Warto zaznaczyć, że wynik ten jest rekordem życiowym Krzysztofa. A następne dwa medale srebrne otrzymał za rzut dyskiem na odległość 34 metrów i 13 centymetrów oraz rzut młotem na 32 metry i 96 centymetrów.
MAJA NYKS - z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Maja to brązowa medalistka Młodzieżowych Mistrzostw Polski w rzucie młotem, reprezentowała Polskę na meczu międzypaństwowym w Ostrawie. Jest ona najlepszą zawodniczką województwa łódzkiego w swojej kategorii wiekowej.
KAMILA BŁASZCZYK - z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Kamila jest wicemistrzynią Polski młodzików w rzucie młotem, wicemistrzynią makroregionu w rzucie młotem, wicemistrzynią województwa łódzkiego w rzucie młotem oraz brązowa medalistka na mistrzostwach województwa w rzucie dyskiem. W przyszłym roku będzie członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz ma szanse wystartować na mistrzostwach świata w Columbii.
PAULINA WRABEL – ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK SOKÓŁ
Paulina strzelam od 3 lat. Do uprawiania tej dyscypliny sportu nakłonił ją śp. Eugeniusz Kaleta, który przez pierwsze dwa lata był jej trenerem i zaraził ją pasją do tego sportu. Teraz trenerem Pauliny jest Grzegorz Dąbrowski, który towarzyszył jej na tegorocznych Mistrzostwach Polski Młodzików, z których przywiozła dwa krążki: złoty w konkurencji karabin sportowy 3x10 (klęcząc, leżąc, stojąc) z wynikiem 276 pkt na 300 możliwych oraz brązowy w konkurencji Karabin Pneumatyczny 30 strzałów z wynikiem 299,6pkt. W tym roku Paulina brała udział także w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, gdzie wywalczyła sobie aż trzy srebra. Na początku czerwca była zdobyła złoto i brąz na Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK w Tarnowie.
JULIA URBANIAK – ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK SOKÓŁ
Julia ma zaledwie 12 lat i chodzi do Szkoły Podstawowej. Strzelectwem sportowym interesuje się od półtora roku, z czego rok strzela z pistoletu. Jej trenerem jest Wojciech Sznajder. Dzięki swojej pracy w tym roku tytuł wicemistrzyni Polski podczas Mistrzostw Polski Młodzików w Bydgoszczy. W przyszłości Julia chciałaby pojechać na Olimpiadę. Oprócz strzelectwa interesuje się Karate Shotokan, na które chodzi od 6 lat.
MARCIN MIELCZAREK - z Integracyjnego Klubu Sportowego „START”
Marcin na Mistrzostwach Europy zdobył brązowy medal w skoku w dal, ponadto w biegu na 100 metrów na tych samych zawodach zajął 6 miejsce. Może on pochwalić się również tytułem Mistrza Polski w biegu na 100 metrów.
KAROL KOZUŃ - z Integracyjnego Klubu Sportowego „START”
Karol podczas tegorocznych Mistrzostw Europy zdobył brązowy medal w pchnięciu kulą. Udało również mu się wywalczyć siódme miejsce w rzucie oszczepem.
MARCEL JAROSŁAWSKI – z INTEGRACYJNEGO KLUBU SPORTOWEGO „START”
Marcel na Mistrzostwach Europy zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal w skoku wzwyż. Ponadto został wicemistrzem Polski w skoku wzwyż podczas Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych.
ADRIAN MANIEWSKI - z Klubu Motorowodnego ŚLIZG
Adrian w sezonie 2014 zdobył Brązowy Medal Mistrzostw Świata w 4 eliminacjach (Francja, Włochy, Łotwa i Anglia) gdzie walczył z 30 zespołami z 13 krajów. Kolejnym sukcesem Adriana w 2014 roku było zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Europy w Niemczech. Determinacji i umiejętności zazdroszczą mu inni doskonali zawodnicy, w Polskim Związku Motorowodnym i Narciarstwa Wodnego Adrian startuje jako jedne z najlepszych zawodników w kraju.

Nagrody rzeczowe:
MARIA PIONTEK – z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Marysia w tym roku zdobyła 5 miejsce w rzucie młotem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, jest wicemistrzynią województwa łódzkiego w rzucie młotem oraz członkinią kadry narodowej Polskiego Związku lekkiej Atletyki.
SZYMON STASIAK – z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Szymon w tym roku zajął 8 miejsce w rzucie młotem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Jest najlepszy zawodnikiem w rzucie młotem w województwie łódzkim
w swojej kategorii wiekowej oraz członkiem kadry narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
BŁAŻEJ BOMBA – z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Błażej w tym roku zajął ósme miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików w rzucie młotem. Jest on również wicemistrzem makroregionu młodzików w rzucie młotem oraz wicemistrzem województwa młodzików również w tej samej dyscyplinie.
MAGDALENA DŁUGOSZ – ze Szkolnego Klubu Strzelectwa Sportowego LOK SOKÓŁ
Magda w tym roku zdobyła kilka wyróżnień na arenie krajowej. Zajęła ona m.in. 5 miejsce w konkurencji Kpn -40 na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży oraz 1 miejsce w konkurencji Ksp 3x20, 5 miejsce w konkurencji Kpn – 40 oraz 7 miejsce w konkurencji Ksp – 60 podczas Ogólnopolskich zawodów strzeleckich Młodzików i Juniorów Młodszych.

Nagrodzeni trenerzy
1. JACEK KACZMAREK – ze Zduńskowolskiego Klubu Karate Kyokushin
Pan Jacek jest trenerem zarówno Pawła Sitka, jak i wielu innych znakomitych wychowanków, swoją pracą i zaangażowaniem wspiera swoich podopiecznych. Dzięki wspólnej pracy jego zawodnicy zdobywają tytuły: mistrzów jak i wicemistrzów na terenie całego kraju.
2. ANDRZEJ SULIŃSKI – z Międzyszkolnego Klubu Sportowego w Zduńskiej Woli
Pan Andrzej jest trenerem: Krzysztofa Kaczmarka, prowadzi szkolenie z zakresu lekkiej atletyki w Międzyszkolnym Klubie Sportowym Zduńska Wola. W tym roku zdobył on 5 medali Mistrzostw Polski Weteranów (w tym 3 złote).
3. TOMASZ SZEWCZYK – z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „PARK” Zduńska Wola
Tomasz Szewczyk jest trenerem zawodników z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Park” Zduńska Wola. Jego zawodnicy od kilku lat osiągają bardzo dobre wyniki na arenie ogólnopolskiej i wojewódzkiej. Ten rok był bardzo udany dla Pana Tomasza – jego 7 podopiecznych startowało w finałach Mistrzostw Polski zajmując bardzo wysokie miejsca. Najlepszych zawodników mogliśmy zobaczyć przed chwilą w dzisiejszej prezentacji.
4. WOJCIECH KIKOWSKI – z Integracyjnego Klubu Sportowego„START”
Z wykształcenia fizyk, z zamiłowania trener lekkiej atletyki. Trener wielokrotnych medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w Sydney, Atenach, Pekinie i Londynie, oraz Mistrzostw Świata i Europy w latach 1998-2014: Zbigniewa Sobczaka, Jacka Przebierały, Roberta Chyry, Łukasza Labucha, Marty Langner, Mariusza Sobczaka, Marcina Mielczarka, Karola Kozunia, Łukasza Kałuziaka, Marcela Jarosławskiego i Pawła Piotrowskiego.
5. DARIUSZ MANIEWSKI – z Klubu Motorowodnego ŚLIZG
Pan Dariusz jest trenerem towarzyszącym swojemu podopiecznemu na wszystkich zawodach i treningach. Stara się on zawsze aktywnie motywować swojego zawodnika i cały zespół do walki. Dba o plan treningów fizycznych zawodnika oraz zespołu, a także co najważniejsze ma wiele pomysłów na udoskonalenie sprzętu oraz techniki prowadzenia łodzi przez zawodnika. Przez swoją ciężką pracę nad zespołem jest rozpoznawany na arenie międzynarodowej jako jedna z ważniejszych ikon do naśladowania przez innych trenerów.