Powiatowe potyczki matematyczne zorganizowano w szkole w Czechach. Głowy nad zadaniami łamało sobie ok. 250 uczniów podstawówek i gimnazjów. To rekord w historii zmagań.

Powiatowe potyczki matematyczne, jakie zorganizowano w Zespole Gimnazjum, Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach zorganizowane zostały w sześciu grupach wiekowych dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Zadania dla uczestników przygotowała Czesława Knul, prezesa Otwartej Pracowni Rozwijania Uzdolnień „Asymptota”, jedna z pomysłodawczyń zmagań. Do zadań zasiadło ok. 250 z 14 szkół podstawowych i 10 szkół gimnazjalnych ze Zduńskiej Woli i gmin Zduńska Wola, Szadek i Zapolice. Na rozwiązanie 6 zadań mieli godzinę.
- Nie było trudno - ocenia jeden z uczestników, gimnazjalista z PG 1 w Zduńskiej Woli.
Teraz zakodowane prace będzie sprawdzało 24 nauczycieli matematyki.
XIV Powiatowe potyczki matematyczne zostaną uroczyście podsumowane 29 maja. Dla zwycięzców przewidziano nagrody rzeczowe.

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!