Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli otworzył w środę drzwi dla osób poszukujących pracy za granicą.

Każdy kto przyszedł do pośredniaka mógł uzyskać od przedstawicieli kilku instytucji komplet informacji dotyczących ubezpieczenia, kwstii podatkowych, formalności związanych z wyjazdem. Obecni na Dniu Otwartym, jaki zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli mogli także zapoznać się z bogatą ofertą pracy. Wojewódzki Urząd Pracy miał przygotowane ponad 100 ofert, które były skierowane do osób szukających pracy sezonowej, a także pracy długoterminowej. Propozycje dotyczyły rozmaitych branż np. kierowców, operatorów maszyn, opiekunek osób starszych.
Karol Szukalski, wicedyrektor PUP mówi, że inicjatywa zorganizowania Dnia Otwartego wynika ze stale rosnącego zainteresowania pracą za granicą. Takie spotkanie ma ułatwić uzyskanie wszytskich potrzebnych informacji.
Ci, którzy odwiedzili pośredniak byli zadowoleni, że mają szansę dowiedzieć się, na co należy zwrócić uwagę i zapoznać się z formalnościami, których trzeba dopilnować. Owiedzający targi stwierdzili, że takie spotkania są potrzebne, bo wszystko jest dostępne w jednym miejscu.
W ciągu dnia Powiatowy Urząd Pracy w Zduńskiej Woli odwiedziło kilkadziesiąt osób zainteresowanych pracą za granicą.

O dniu otwartym napiszemy takze w piatkowym Naszym tygodniku Zduńska Wola - Łask.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Łabęćki (gość)

Spasł się Ruchlik jak świnia.Jakby miał trochę honoru to by pierwszy zjeżdzał do roboty w pole i gnój rozrzucać,tam skąd przyszedł.Skąd te wsiowe głupki jak on,,królewiok się pobrali i siedzą urlopowani na 2 etatach.Nie ma kary na to dziadostwo?

Trzciński (gość)

Pierwszy do roboty czyścić kuble niemiaszkom powinien pojechać Rychlik i jego przydupasy. Za nim Niedźwiecki i jego przydupasy