(© Agnieszka Olejniczak)

Na dziś (1 lutego) w Zduńskiej Woli prezydent Piotr Niedźwiecki zwołał spotkanie wszystkich wójtów, burmistrzów i prezydentów z województwa łódzkiego, by wyrazili swoje stanowisko wobec planów zmiany ordynacji wyborczej w samorządach. Zjazd wyznaczony został dziś w samo południe w Ratuszu w Zduńskiej Woli.

Zaproszenia ze zduńskowolskiego magistratu wyszły przed tygodniem. Skierowano je droga elektroniczną do wszystkich miast i gmin województwa łódzkiego. Potwierdziło udział ponad 30 samorządowców.

Prezydent Zduńskiej Woli spotkanie organizuje w związku z planami rządzącego Prawa i Sprawiedliwości, by zmienić ordynację wyborczą do samorządów i ograniczyć do dwóch liczbę kadencji dla wójtów, burmistrzów i prezydentów. I to od zaraz, czyli od najbliższych wyborów samorządowych, jakie przypadają w 2018 roku.

Prezydent Zduńskiej Woli uważa, że sami samorządowcy powinni w tej sprawie zabrać głos.Oczekuje, że wypracują wspólne stanowisko i odezwę do rządzących

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Kto nie z Mieciem to go zmieciem. (gość)

  Nie widzę tam Mieczysława Wielkiego pseudonim El burak - słoma z butów wystaje. Czyżby siedział cicho na swoim stołku zanim go z niego capną i zatoczy się chłopina?

  sam (gość)

  Wydać wyraźnie, że to zjazd samorządowców walczacych o dozywotnie stołki.Nie uwierzę, ze chodzi o dobro społeczności lokalnej.

  czytacz (gość)

  hańbą jest tam być. Ta ustawa akurat wspaniale się wpasowuje w nasze oczekiwania. Nie chcemy kogoś pokroju Niedźwieckiego

  Radomszczanin (gość)

  ZJAZD PRZYSPAWANYCH DO STOŁKÓW
  Ciekawe czy nasz dr Jarek z Folwarek niby prezydent tam zawita ?
  Bo to przecież taki PROFESJONALISTA DOBRA RADA.

  samorządowiec (gość)

  Wszyscy jadą do Łodzi na łąkową 11 .Samorządowe spotkanie całego województwa po co te podziały ?

  Walerek (gość)

  no to po zmianie ordynacji wyborczej w Poddębicach będzie musiał szukać roboty. Tylko gdzie go przyjmą?