Stefania Sulińska oskarżona jest m

Stefania Sulińska oskarżona jest m.in o przestępstwa urzędnicze. Sama nie przyznaje się do winy (© Emilia Jurkowska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Na 1 lipca wyznaczono termin pierwszego roboczego posiedzenia sądu w sprawie Stefanii Sulińskiej. To dlatego, że była burmistrz Szadku odwołała się od wyroku Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli. Sąd Okręgowy w Sieradzu, po rozpatrzeniu apelacji, skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia do zduńskowolskiego sądu.

Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli skazał Stefanię Sulińską na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć, zakazał pełnienia funkcji burmistrza i prezydenta przez pięć lat. Sulińska miała też zapłacić 3 tysiące kary grzywny.
Stefania Sulińska odwołała się od tego wyroku. Sad Okręgowy w Sieradzu wyrok uchylił i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia. Jako powód podał fakt, że rozprawa odbywała się pod nieobecność oskarżonej.
1 lipca w Sądzie Rejonowym w Zduńskiej Woli odbędzie się robocze posiedzenie sądu.

Stefania Sulińska oskarżona jest o dokonanie przestępstw urzędniczych: nie powołała pełnomocnika do spraw niejawnych, poświadczała nieprawdę w dokumentach Urzędu Stanu Cywilnego, wtedy gdy pełniła obowiązki kierownika tej jednostki. Poza tym nadużyła władzy i bezprawnie wynajmowała mieszkania w prywatnej kamienicy w Szadku, uniemożliwiła też prawowitym właścicielom przejęcie jej w posiadanie.
Więcej w środowym wydaniu ,,Dziennika Łódzkiego''.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

czytacz (gość)

I tak przez następne pięć lat, a sądy twierdzą, że mają za dużo spraw. W kółko to samo wałkują, bo sąd drugiej instancji dopatrzył się czegoś tam, co generalnie nie ma na nic wpływu. Sądy to jednak ostoja poprzedniego systemu. Jestem pewien, że następna sprawa, która wróci to sprawa Zenka.