Protest w obronie Sądu Najwyższego w Zduńskiej Woli [zdjęcia]

Grupa mieszkańców Zduńskiej Woli wzięła udział w akcji protestacyjnej, jaka odbyła się przed Sądem Rejonowym w Zduńskiej Woli 3 lipca. Uczestnicy wyrazili sprzeciw w sprawie zmian w Sądzie Najwyższym.

Protestujący odnosili się przede wszystkim do nowych regulacji dotyczących kadencji pierwszego prezesa Sądu Najwyższego. Pełniąca tę funkcję prof. Małgorzata Gersdorf osiągnęła wiek emerytalny i zgodnie z przyjętą przez parlament i podpisaną przez prezydenta RP ustawą, nie może dłużej pozostawać na tym stanowisku.

Konstytucja przewiduje jednak, że pierwszy prezes Sądu Najwyższego powoływany jest na 6 lat. W przypadku prof. Gersdorf oznacza to, że powinna pozostać na obecnym stanowisku do kwietnia 2020 roku.
- Jeśli Konstytucja jest niczym, to czy jesteśmy państwem prawa? Nic nas nie chroni – mówi Urszula Kubiak. - Jeśli Konstytucji nie przestrzega pierwsza osoba w Polsce, czyli prezydent Andrzej Duda, to czy obowiązuje w Polsce jakiś przepis? Nie ma większej świętości nad Konstytucję!

Włodzimierz Rychliński

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

13.07.2018, 15:16

Żałosne , żal patrzeć na tych ludzi.

05.07.2018, 23:25

Twarz???On ma ewentualnie mocno zużyte genitalia...

05.07.2018, 14:41

Wybrano???Adamie idź spluń przez balkon - żółci ci ubędzie

05.07.2018, 13:51

Ale się pisowskie lumpiarstwo rozpisała, Ptasie móżdżki ,jest mi po prostu żal Was. Aż tak wybrano Wam mózgi.

05.07.2018, 10:36

same miski :( fakt ze strach wchodzić do sklepów i z butami i spodniami. Politykierki na starośc, a w młodości???

05.07.2018, 08:49

Pani sklepowa do której strach wejść,żeby konstytucją w łeb nie dostać....

05.07.2018, 08:44

Może trzeba zapamiętać te twarze - nie zdziwię się jak za niedługo, okaże się że wszyscy mają coś na sumieniu.....

05.07.2018, 07:44

Nie rozśmieszaj ludzi myślących.Przyszedl "czerwony "garnitur,a nawet i im się nie chciało,bo wstyd.Jaroslawska,czy ten od rozwozenia bułek i pączków przyszli sie polansowac licząc na głosy w wyborach.Cieszy jednak,ze ludziom żyje się lepie,zaczeli bardziej samodzielnie myslec a czerwoni "wladcy"odchodza na śmietnik historii.Jeszcze was rozliczymy za uwlaszczenia na majątku narodowym.Badzcie cierpliwi.Wszystko po kolei.

05.07.2018, 00:07

Jarosławska i Pokora to jest dopiero parka myślą że coś ugrają na wybory wszyscy tylko nie PO jedno wielkie zło.....

04.07.2018, 22:26

Pokora nie wstyd ci dawać swoją i tak ochydna twarz tym śmiesznym protestom?Widac od razu,ze miałeś profity za postkomuny...Byla moc pod sądem jak widać hihi Ludzie aż tak głupi nie są jak by wam się wydawało czerwona pajęczyny.Wonnn

04.07.2018, 18:20

Aniu gratuluję tej inicjatywy, fajnie, że przyszła spora grupa osób. Nie mogłem być z Wami i bardzo żałuję.

04.07.2018, 15:40

Urszula Kubiak kto to ? Tak zajadle broni konstytucji

04.07.2018, 14:16

Art 180 pkt 4
Ustawa określa granicę wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

04.07.2018, 14:14

No art 183 pkt 2 wyraźnie:
Sąd Najwyższy wykonuje także inne czynności określone w Konstytucji i ustawach.

04.07.2018, 12:19

A co tam robi Pani od kultury z Powiatu, czyżby planowała po wyborach zmienić zawód?

04.07.2018, 11:30

Bardzo proszę: Rozdział VIII "Sądy i Trybunały", Art. 183, pkt. 3.

04.07.2018, 11:20

A przepraszam który artykuł w konstytucji jest łamany bo do dzisiaj nikt nie wie może ktoś odpowie.

04.07.2018, 11:12

smieszne to wszystko

04.07.2018, 10:46

O !!!!agresorka. Na fb atakuje każdego, kto ma inne od niej poglądy. I to słowami naprawdę obelzywymi. Każdego jedzie po nazwisku, z pogardą i lekceważeniem. Dlatego ta grupka też jest odbierana prze pryzmat takich beznadziejnych zachowań. Następna to nygus powiatowy od "kultury". Wszędzie pcha swój nos, uważa, że lans pomoże w wyborach. Nie, nie pomoże. Kto mądry trzyma się z daleka od tego dziwnego towarzystwa. Rodzina nie może Wam powiedzieć prawdy? śmieszne towarzystwo. Bronicie niby Pani prezes? ona rozgrywa swoją grę. Zaraz wyjedzie "na Maderę"

04.07.2018, 08:50

Ta Pani na urlop , Kanary no może Majorka a Wy pod sąd . Już był taki co poleciał do Portugalii a wy pod Sejm na pasztet . Jeszcze trochę datków do puszki dla informatyka i będzie dobrze.
Rolowani co ?

04.07.2018, 08:08

no wy protestanci , ale Geldosfowa was wyrolowała haha ha ........................

04.07.2018, 07:56

Najlepiej się prezentuje ten pan z tym wiankiem na głowie.

04.07.2018, 07:43

Jest siła no i dobrze starczy już tych liberałów w ornat przebranych

04.07.2018, 07:07

Cuda , wianki nawet znicze nie chcą się palić .

04.07.2018, 00:41

A misiek znowu zaspał ?