Przedszkola w Zduńskiej Woli ruszyły z drugim naborem Przedszkola w Zduńskiej Woli ruszyły z drugim naborem

(© Jolanta Jeziorska)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przedszkola w Zduńskiej Woli ruszyły z drugim naborem. Na maluchy czeka 89 miejsc. Już wiadomo, że to za mało.

Przedszkola w Zduńskiej Woli ruszyły z drugim naborem. Na deklaracje czekają w placówkach do 26 maja. Na maluchy czeka 89 miejsc. Tymczasem w I naborze na 450 wolnych miejsc było ponad 890 deklaracji, z których odrzucono 366. Rodzice czytający listy nieprzyjętych do przedszkoli nie kryli emocji. Niektóre mamy od drzwi placówek odchodziły ze łzami w oczach.
Problem ma częściowo rozwiązać powstające właśnie przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 6. Miejsce ma tam znaleźć oprócz maluchów przyjętych do PP 9 na os. Południe jeszcze 64 innych. Jednak z szacunków wynika, że jeśli uda się zgodnie z planem magistratu placówkę uruchomić we wrześniu i tak dla około 100 dzieci braknie miejsc.
Miejsca są za to w klasach zerowych w szkołach. Przygotowano tam bowiem 225 miejsc, a zapisanych pięciolatków i sześciolatków jest 131.

Więcej można przeczytać w papierowym wydaniu ,,Naszego miasta", jakie trafi do Państwa domów.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!