„Moja rodzinka żyje zdrowo” - konkurs plastyczny pod takim hasłem zorganizowała dla zduńskowolskich przedszkolaków Biblioteka Pedagogiczna w Zduńskiej Woli. Rozdanie nagród połączono z lekcją biblioteczną na temat zdrowego stylu życia.

Na konkurs dostarczono 82 prace, w tym 74 indywidualne i 8 zbiorowych.
I miejsca przyznano Lenie Soćko z przedszkola nr 2, Mateuszowi Marczewskiemu z przedszkola nar 4, Łukaszowi Gajewskiemu z przedszkola nr 5, Zuzannie Sobieraj z przedszkola nr 6, Michalinie Majkowskiej z przedszkola nr 9 oraz Patrycji Szuster z przedszkola nr 10 i Wiktorii Parzybut z przedszkola nr 11, a także Oliwii Staniusze i Laurze Graf z Czechów i Kornelii Bednarskiej z Tymienic.
Nagrody za II miejsce odebrali: Wiktoria Taczała z PP2, Lena Górecka z PP4, Martyna Skiba z PP6, Kaja Półgrabia z PP9, Szymon Śmiechowicz z PP 10, Anna Drozd z PP11, Natalia Makówka z Zespołu Szkół i Przedszkola w Czechach oraz Zuzanna Kleczko z PG w Tymienicach.
Za III miejsca nagrodzone zostały: Martyna Jarmakowska z PP nr 4, Maria Malinowska z PP nr 5 i Marta Kaufman z PP nr 11.
Najlepsze prace zbiorowe wykonali: Gabrysia Sicińska, Martyna Michalak, Julia Borowiecka i Julia Serwecińska z Publicznego Przedszkola nr 7, którym przyznano I miejsce, Zuzanna Krakowska i Zuzanna Manios z Publicznego Przedszkola nr 5 - nagrodzone za II miejsce, Małgorzata Florczyk i Karolina Lemańska z Publicznego Przedszkola nr 6 - zdobywczynie III nagrody oraz Alicja Klimczak i Anto Jonczyk z Publicznego Przedszkola nr 10, a także rodzina: Mikołaj, Igorek, Anna i Marcin Wojtczak z Publicznego Przedszkola nr 2.

Podczas uroczystości wręczenia nagród uczestnicy wzięli udział w pokazowej lekcji bibliotecznej na temat zdrowego stylu życia. Wspólnie z nauczycielami tworzyli za pomocą rysunków i haseł mapę pojęciową na temat: „Jak powinniśmy dbać o zdrowie”

Konkurs plastyczny pt. „Moja rodzinka żyje zdrowo” zorganizowany został przez Bibliotekę Pedagogiczną w Zduńskiej Woli w maju. Był adresowany do dzieci uczęszczających do przedszkoli z terenu miasta i gminy Zduńska Wola. Celem konkursu było kształtowanie właściwych nawyków i zachowań zdrowotnych, promocja zdrowego stylu życia, wyzwolenie wyobraźni dziecięcej poprzez ekspresję plastyczną, rozwijanie uzdolnień twórczych i doskonalenie umiejętności manualnych, rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych, wymiana doświadczeń plastycznych oraz czerpanie radości z wykonanej pracy plastycznej.

Wiadomości Łódź, Wydarzenia Łódź

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!